Vyriausybės vertybiniai popieriai, jų ypatumai


Įvadas. Vyriausybės vertybiniai popieriai teoriniu aspektu. Vyriausybės vertybinių popierių samprata. Vyriausybės vertybinių popierių rūšys. Vyriausybės vertybinių popierių platinimas įsigijimas. Investavimo į vyriausybės vertybinius popierius rizika. Vyriausybės vertybinių popierių 2014-2016m. statistika. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Darbo tikslas: atskleisti VVP ypatumus ir išanalizuoti jų kitimą 2014-2016m.

Apibendrinus galima teigti, jog Vyriausybės vertybiniai popieriai (VVP) yra valstybės vardu išleidžiami skoliniai įsipareigojimai, siekiant finansuoti biudžeto deficitą bei įvairiems projektams.

Pirmasis iždo vekselių aukcionas įvyko 1994 metais. Tais metais buvo platinami tik 1 ir 3 mėnesių trukmės iždo vekseliai. Pamažu didėjant visuomenės pasitikėjimui valstybe, iždo vekselių trukmė ilgėjo.(Aleknevičienė, 2005, p.205).

Pirmasis dviejų metų trukmės obligacijų aukcionas įvyko 1999 metais. Per Euroclear’ą pirmą kartą obligacijos parduotos 2000 metais..(Aleknevičienė, 2005, p.205).

Visi užsienio rinkose viešai išplatinti LR Vyriausybės vertybiniai popieriai yra įtraukti į Liuksemburgo

2014 metais vidaus rinkoje aukciono būdu buvo platinamos dešimties, septynerių, penkerių, trejų ir dviejų metų nominalios trukmės obligacijų emisijos ir taip pat 12 mėnesių trukmės iždo vekseliai.

2015 metais buvo platinamos dešimties, septynerių, šešerių, penkerių, ketverių ir trejų metų nominalios trukmės obligacijų emisijos ir taip pat 12 mėnesių trukmės iždo vekseliai.

VVP gali būti rizikingi: infliacija gali sumažinti tikrąją skolos vertybinių popierių vertę, ilgesnio termino VP yra jautresni palūkanų pokyčiams, uždirbtų palūkanų (kupono) gali nepavykti reinvestuoti su tokiomis pažiomis palūkanomis ir pasiekti numatyto metinio pelningumo, taip pat pelningumas gali sumžėti keičiantis valiutos kursui, parduodant VVP anksčiau išpirkimo termino, galima patirti nuosatlį, dėl kainos kritimo rinkoje, investuotojas turi prisiimti išleidėjo (valstybės) bankroto riziką.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2030 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernesta
  • Vyriausybės vertybiniai popieriai, jų ypatumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vyriausybės vertybiniai popieriai, jų ypatumai. (2018 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyriausybes-vertybiniai-popieriai-ju-ypatumai.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 19 d. 18:28
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!