Vyriausybių pripažinimas


Vyriausybių formos. Valstybiu ir vyriausybiu pripazinimas. Vyriausybės pripažinimas. Valstybių ir vyriausybių pripažinimas: sąvoka, formos ir kriterijai. Valstybių ir vyriausybių pripažinimas tarptautinėje teisėje. Valstybiu pripazinimas kriterijai. Valstybės pripažinimas vienašalis aktas. Valstybiu pripazinimas. Valstybės ir vyriausybės pripažinimas. Valstybiu pripazinimo formos.

Įvadas. Pripažinimo sąvoka. Vyriausybės sąvoka. Pripažinimas tarptautinėje teisėje. Vyriausybės pripažinimo doktrina. Vyriausybės nepripažinimo teisinės pasekmės. Išvados. Literatūros sąrašas. Dažniausias vienašalis aktas yra valstybės arba vyriausybės pripažinimas, kurio pasekmė yra ta, jog viena valstybė nustato savo teisinę poziciją dėl kitos valstybės ar vyriausybės: pripažįsta, kad susikūrė nauja valstybė, kad nauja vyriausybė yra teisėta ir pan. Pripažinti nėra pareiga, tačiau kartą pripažinus atšaukti pripažinimo jau nebegalima, t. Y. , pavyzdžiui, nebegalima neigti pripažintos valstybės valstybingumo. Vyriausybės pripažinimas reiškia, jog vyriausybė atstovauja valstybę tarptautiniuose santykiuose, palaiko gana glaudžius ryšius su kitomis valstybėmis. Pripažinimas, dažniausiai kelia nemažai teisinių klausimų, tai ypač atsispindi analizuojant tarptautinės teisės vadovėlius, skaitant šiuolaikinę teismų praktiką. Šiame darbe analizuojama: vyriausybės pripažinimo sąvoka, formos, kriterijai ir nepripažinimo tesisinės pasekmės, pagrindinis tikslas išsiaiškinti pačią vyriausybės pripažinimo prasmę, kokias sukelia teisines pasėkmes, atskleisti vyriausybės pripažinimą tarptautinėje teisėje. Pripažinimas tarptautinėje teisėje vaidina išskirtinai svarbų vaidmenį. Valstybės, pripažindamos atitinkamus juridinius aktus, situacijas, nebeturi teisės vekti priešingai šiam pripažinimui. Be to, kaip taisyklė yra tas, jog pripažinimas taip pat negali būti ir atšauktas. Pripažinimo pavyzdžiais gali būti naujų vyriausybių atsiradimai. Pripažinimas kuria įprastosios teisės normas. Pripažinimas gali būti aiškiai išreikšta arba nutylėta forma, taip pat konkliudentiniais veiksmais.

Tikrino: lekt. B. Kunigėlytė – žiūkienė.

.

Vyriausybės pripažinimas reiškia, jog vyriausybė atstovauja valstybę tarptautiniuose santykiuose, palaiko gana glaudžius ryšius su kitomis valstybėmis.

šiame darbe analizuojama: vyriausybės pripažinimo sąvoka, formos, kriterijai ir nepripažinimo tesisinės pasekmės, pagrindinis tikslas išsiaiškinti pačią vyriausybės pripažinimo prasmę, kokias sukelia t

Pripažinimas yra viena iš sudėtingiausių tarptautinės teisės temų. Tai yra painus politikos, tarptautinės ir nacionalinės teisės mišinys. Negali būti atskiri teisiniai ir politiniai elementai; pripažindamos arba nepripažindamos valstybės vadovaujasi labiau politiniais nei teisiniais motyvais, tačiau jų veiksmai turi realines teisines pasekmes. Kita priežastis kodėl pripažinimas yra sunki tema, yra ta, jog šis klausimas yra susijęs su didele faktinių situacijų įvairove: be valstybių ir vyriausybių gali būti pripažįstamos ir teritorinės pretenzijos , kariaujanti pusė ar sukilėliai, nacionalinio išsivadavimo judėjimas, toks kaip palestinos i tarptautinėje teisėje vyriausybės sąvoka turi daug platesnę reikšmę, negu pats terminas nacionalinėje, konstitucinėje teisėje [1 vilenas vadapalas ,,tarptautinė teisė‘‘, vilnius. ]. Vyriausybė tarptautinėje teisėje suprantama kaip institucijų, atstovaujama tarptautiniuose santykiuose su kitomis valstybėmis, visuma. Vyriausybė (valdžia): valdžia - tai nustatyta vidinė tvarka. Valstybė tarptautinėje teisėje yra organizuota suverenios valdžios turėtoja. Ji yra oficiali ir suvereni visos visuomenės atstovė. Viešoji valdžia teisiškai įforminama per valstybės aparatą.

Tarptautinėje teisėje vyriausybės negalima sutapatinti vien tik su aukščiausiu vykdomosios valdžios organu, svarbu ir pats vyriausybės santykis su kitomis valstybėmis ir vyriausybėmis, ir kitų valstybių požiūris į šią vyriausybę.

Tarptautinės teisės požiūriu valstybės vyriausybė yra ta, kuri veiksmingai kontroliuoja šalies teritoriją ir gyventojus, sugeba tinkamai įgyvendinti priimtus teisės aktus, palaiko teisinę tvarką šalie viduje, kas iš tiesų yra labia svarbu, siekiant sulaukti kitų valstybių pripažinimo [2 michaeil akehurst, peter malanczuk ,,šiuolaikpripažinimo kategorija priklauso tiek politikos, tiek tarptautinės teisės sričiai. Vyriausybės pripažinimas, kaip minėjau, yra politinis aktas, turintis teisinių pasekmių.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1360 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Vyriausybių pripažinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vyriausybių pripažinimas. (2011 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyriausybiu-pripazinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:38
×