Vyro ir moters meilė lietuvių literatūroje


Vyro ir moters meilė lietuvių literatūroje.


Jonas Biliūnas – XX a. pradžios lietuvių prozininkas, publicistas, rašytojas, apysakos „Liūdna pasaka“ autorius, gimė netoli Anykščių, Niūronių kaime, valstiečių šeimoje. Keletą mėnesių lankė Anykščių carinę pradžios mokyklą. Kadangi Lietuvoje buvo draudžiama priimti į gimnaziją katalikų vaikus, Jonas Biliūnas įstojo į Liepoją. Baigęs Liepojos gimnaziją, pradėjo kurti eilėraščius, rašyti korespondencijas, straipsnius ir siųsti juos į nelegalią lietuvišką spaudą.

Kartą Petras grįždamas iš bažnyčios nugirdo gerą žinią, kad rusai ruošiasi palikti jų žemes ir jiems nebereikės dvaran eiti,- galės dirbti sau, o ir maisto turės daug daugiau nei įprastai. Tai sužinojusi Juozapota taip pat apsidžiaugė,- net pradėjo svajoti, kaip tada jiems bus gerai - susilauks vaikų, turės savo sodelį, kuriame sirps mažyliams vaisiai ir uogos, kad jiedu su vyru bus laimingesni nei dabar. Tačiau vieną rytą Petras, nenorėdamas skaudinti žmonos, slapta išėjo į 1863 metais vykusį sukilimą. Juozapota laukė vyro, o širdžiai nerimstant, išėjo jo ieškoti į mišką, vėliau - ir į miestą. Nors girdėjo apie sukilimo numalšinimą, nenorėjo patikėti, kad jos brangiam vyrui kas nors baisaus galėjo atsitikti. Tačiau nuėjusi į miesto aikštę, pamatė mylimąjį kartuvėse. Juozapota iš sielvarto prarado protą. Klaidžiojo iki gilios senatvės, gąsdindama visus savo paklaikusiu žvilgsniu, vis kartodama paskutinius savo žodžius: „Ar nežinai, tamsta, kur mano Petriukas?“ Taigi šiame kūrinyje dviejų mylinčių žmonių meilė, nors tyra ir graži, tačiau nelaiminga.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1365 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Vyro ir moters meilė lietuvių literatūroje
    10 - 4 balsai (-ų)
Vyro ir moters meilė lietuvių literatūroje. (2016 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyro-ir-moters-meile-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:54
×