Vyrų ir moterų agresija


Vyrų ir moterų agresija. Kas yra agresija? Lyčių agresyvumo skirtumai. Vyrų agresija. Moterų agresija. Požymiai. Vyrų ir moterų chromosomos. XYY chromosoma. Elgesys. Tyrimai. Vyrų ir moterų agresija. Nustatyti agresija. Klausimas. Atsakymas. Labiau agresyvesni? Moterų agresyvumas. Žiaurumas namuose. Moterų agresija. Svarbu žinoti. Įdomus faktas. Išvados. Šaltiniai.

Vienas iš pagrindinių argumentų aiškinant, kodėl vyrai yra agresyvesni nei moterys, yra tai, kad vyrų yra aukštesnis testosterono lygis. Nurodoma, kad papildomas testosterono išsiskyrimas vyrų organizme sukelia nekontroliuojamą agresiją.

Daugelis autorių abejoja, ar testosterono lygis ir žmonių agresyvus elgesys yra stipriai tarpusavyje susiję. Tyrimų rezultatai gana priešingi – kai kurie tokį ryšį patvirtina, kai kurie jo neranda.

Kiti autoriai mini hormoninius sutrikimus iki- ir menstruaciniu laikotarpiais, kurie sukelia sudirgimą, nuotaikos svyravimą, pykčio protrūkius ir nekontroliuojamus veiksmus. Moier (1968) teigia, kad ovuliacijos metu nerimas ir priešiškumo jausmas yra sąlyginai žemas, o iki menstruaciniu laikotarpiu daugeliui moterų būdingi požymiai, kurie vadinami prieš menstruacinių sindromų.

Galvos skausmas; Veido, rankų ir kojų pabrinkimas; Emocinis nestabilumas.

Moier teigimu 62 proc. smurtinių nusikaltimų padaroma per priešmesntruacinę savaitę, tik 2 proc. – laikotarpio pabaigoje. Hormoniniai svyravimai vyrų organizme ne tokie ryškus.

A. H. Eagly, V. J. Steffenas (1986) W. Woodas (1991) laikosi nuomonės, kad daugelis vyrų ir moterų agresijos skirtumų nulemti genetinių veiksmų. Jie mano, kad vyrams būdingas aukštesnis fizinės agresijos lygis, kad praeityje panašus elgesys davė galimybę perduoti genus kitoms kartoms. Jie tvirtina, kad agresija padėjo mūsų protėviams prisivilioti patelę poravimuisi, nugalėti konkurentus ir perduoti genus (t. y. vyko natūrali atranka).

Dažniausiai žmogus turi 46 chromosomas. Jose užfiksuota genetinė informacija. Vyriška pora turi Y ir X chromosomą, moteriška – XX chromosomas. Galimas nukrypimas, papildoma Y chromosoma, kuria turi vyriškos lyties atstovai, t. y. XYY chromosoma, siejamas su polinkiu nusikalsti.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 184 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1116 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Vyrų ir moterų agresija
    10 - 10 balsai (-ų)
Vyrų ir moterų agresija. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyru-ir-moteru-agresija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 06:57
×