Vyrų ir moterų lygios teisės


Vyrų ir moterų lygios teisės.

Šiandieninėje Lietuvoje jau nebe nuostabu jog moterys noriai dirba vyriškus darbus. Joms nesunku mūryti sienas, kelti didelį svorį ar kapoti malkas. Bet štai ankščiau buvo visiškai kitaip. Anksčiau moterims šiukštu buvo negalima dirbti vyriškų darbų, o vyrams, žinoma, moteriškų. Kodėl visa tai pasikeitė? Kodėl dabar matyti vaizdą, kaip moteris mūrija sieną mums nekelia jokios nuostabos? Ar tai vadinama lygiomis teisėmis? Su kokiais sunkumais susiduria moterys dirbdamos vyriškus darbus?

Kas tai yra moteriškas ar vyriškas darbas? Jų, tiesą pasakius, niekas neskirsto. Patys žmonės yra suskirstę darbus į dvi grupes: pirma grupė – tai darbas kurį parankiausia dirbti moterims, ir antra grupė – darbas, kurį gali atlikti tik/ir vyrai. Pavyzdžiui: indų plovimas – iš dalies moteriškas darbas (juk nuo senovės žinoma, kad virtuvėje vieta tik moterims), bet šį darbą kuo puikiausiai gali atlikti ir vyrai. Rūbų skalbimas – taip pat moteriška, bet ne ką prasčiau rūbus skalbia ir vyrai.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (678 žodžiai)
  • Brigita
  • Vyrų ir moterų lygios teisės
    10 - 6 balsai (-ų)
Vyrų ir moterų lygios teisės. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyru-ir-moteru-lygios-teises.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 06:55
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo