Vyrų vaisingumo tyrimas


Astenospermija gydymas. Astenospermija. Kaip pasiruošti tesa tyrimui.

Įvadas. Kas yra nevaisingumas ir kaip dažnai jis pasitaiko? Kaip apvaisinimas įvyksta? Vyrų nevaisingumo priežastys ir tyrimai. Vyrų nevaisingumo priežastys. Nevaisingumo tyrimas. Kaip pasiruošti spermos tyrimui? Gydymas. Galimos nevaisingumo procedūros. Ivf, icsi ir tesa procedūros. Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF). Intracitoplazminis spermatozoido įvedimas (ICSI). Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių (TESA). Profilaktika. Išvados. Literatūra.

Ką privalo žinoti pacientas apie spermos tyrimą?1. Prieš tyrimą neturėti lytinių santykių 2-3 paras.2. Nevartoti vaistų: antibiotikų, hormoninių preparatų, narkotikų ir kt.3. Nevartoti stiprių alkoholinių gėrimų, nerūkyti.4. Nesimaudyti karštoje vonioje ar saunoje.5. Sperma paimama masturbacijos būdu, į specialų sterilų indelį, kurį jūs gausite klinikoje iš slaugytojų.6. Patartina spermą paimti klinikoje, specialiai tam skirtoje patalpoje (palatoje).7. Prieš masturbaciją būtina švariai nusiplauti lytinius organus, rankas.8. Visas spermos kiekis turi būtinai patekti į sterilų indelį, ypatingai pirmieji lašai!9. Taip pat jūs galite spermą tyrimui pristatyti iš namų. Būtina tai atlikti pusės valandos laikotarpyje; indelį su sperma transportuoti šiltai (temperatūra turi būti artima žmogaus kūno temperatūrai) ir ji atiduoti slaugytojai.

Indikacijos: Mažas spermatozoidų skaičius (oligospermija), blogas spermatozoidų judrumas (astenospermija), didelis kiekis patologinių spermatozoidų formų (teratospermija), anksčiau atliekant IVF kiaušialąstės neapsivaisino, imunologinis nesuderinamumas, vyrams su obstrukcine ar idiopatine azoospermija (panaudojant spermatozoidus iš epididymio ar sėklidžių). Pastojimo dažnis: Nors kiaušialąsčių apsivaisinimo procentas yra didesnis, palyginti su IVF, (daugiau kaip 70 proc. vs 60 proc.), tačiau pastojimo dažnis ir pagimdžiusių moterų procentas mažai skiriasi nuo IVF (apie 25 proc.). Bendras pastojimo dažnis – 23,1% (HFEA (Human Fertilisation and Embryology Authority) duomenys, 2002 m.) ir 28,7% JAV (SART registras, 2002 m.).ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology) 2009-2012 m. duomenimis priklausomai nuo klinikos ir šalies svyruoja 25-65%.

Taigi, nevaisingumas nėra vieno žmogaus problema, o abiejų partnerių. Atsižvelgiant, kas gali sumažinti vyrų vaisingumą, galime nuo to apsisaugoti, jei problema nėra genetinė. Be to, pasak O. Hassono, spermos kokybei atsiliepia ir aplinkos veiksniai, tokie kaip užterštumas ir patiriamas stresas. Nevaisingumą gydantys specialistai esą gali padidinti sėkmingo apvaisinimo tikimybę ir taip padėti poroms susilaukti kūdikio.

Peter Abrahams, 2008 m., „Šeimos medicinos enciklopedija”.

  • Slauga Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2162 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Vyrų vaisingumo tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vyrų vaisingumo tyrimas. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyru-vaisingumo-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:04
×