Vytautas Andrius Graičiūnas referatas


V a graičiūnas nuopelnai. Graiciunas kas jis. Vytautas andrius graičiūnas teorija. Andriaus graiciuno biografija. Gero vadovo pavyzdys referatai lt. V.a graičiūnas empirine formule. Vytauto andriaus graičiūno. Andrius vytautas graiciunas referatas. Vytautas andrius graičiūnas kuo jis nusipelnes vadybos mokslui.

Ižanga. Vytautas andrius graičiūnas biofrafijos faktai. Vytauto aandriaus graičiūno fenomenas. Darbai ir nuopelnai. Straipsnis “organizacijos vidiniai ryšiai”. Vytauto andriaus graičiūno indėlis į vadybos teoriją. Kodėl vytauto andriaus graičiūno idėja buvo ir liks pripažinta? V. A. Graičiūno vadybos samprata. Mokslinės vadybos esmė ir reikšmė. Organizacijos vidiniai ryšiai. Įmonės valdymo funkcijos ir tarnybos. Organizacinė įmonės valdymo struktūra. Informacija. Apskaita – vadybos įrankis. Personalas. Gero vadovo būtinybė. Išvados. Literatūra.

Kas buvo šis žmogus ir dėl kokių nuopelnų jo pavardė iki šiol minima rimtuose mokslo veikaluose? Atsakyti į šį klausimą galima trumpai: jis yra pripažintas pasaulinės vadybos klasikas, daugiausiai pasauliniam vadybos mokslui nusipelnęs mūsų tautietis buvo vienas pirmųjų vadybos konsultantų Europoje, žymus vadybos propaguotojas ir dėstytojas Lietuvoje, originalių, novatoriškų idėjų daugelyje ekonomikos sričių autorius.Savo pažiūromis V. A. Graičiūnas buvo pralenkęs laiką, nes jo sukurta darbuotojų ir vadovų ryšių valdomumo koncepcija ir empirine formule naudojamasi iki šiol.

Tai buvo talentingas, savitas ir daug nusipelnęs ne tik Lietuvai, bet ir tarptautiniam mokslui žmogus, kuris užsienio specialistų žinomas kur kas geriau negu savo šalies.

Sunku pateisinti tai, kad Lietuvoje jo vardas ir darbai dar mažai žinomi – kur kas mažiau negu užsienio šalių (JAV, Vakarų Europos, Rusijos) vadybos specialistams. Bet ir ten mokslininkai, dažnai minintys jo sukartą teoriją, ne visada žino, kas gi buvo tas Graičiūnas – amerikietis, prancūzas, ar vis dėlto lietuvis, matematikas ar vadybos konsultantas, iš kur jis atsirado ir kur dingo.

Iš tiesų, kiekvienas lietuvis turi žinoti apie šį nepaprasto likimo žmogų. Istorijos aplinkybės taip jau susiklostė, kad mes negalime pasigirti gausumu tautiečių, praturtinusių pasaulinį mokslo lobyną.O Vytautas Andrius Graičiūnas yra neįprastas, retas, išskirtinis ir kaip žmogus, ir kaip asmenybė, ir kaip profesionalas, nes kalbama apie pasaulinio garso vadybos teoretiką ir dėstytoją. Dėl to vertėtų atsakymą į pateiktąjį klausymą išplėsti ir pirmiausia trumpai susipažinti su šio įdomaus žmogaus biografija.

  • Microsoft Word 714 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (5517 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agata
  • Vytautas Andrius Graičiūnas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vytautas Andrius Graičiūnas referatas. (2012 m. Rugsėjo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytautas-andrius-graiciunas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:36
×