Vytautas Antanas Jakšys - Emocijos parodos analizė


Emocijos. Vytautas Antanas Jakšys. “Klaipėdos galerijoje” pristatoma. Piešta 2015 m. Naudojamos priemonės Pastelė Darbas darytas ant popieriaus. Cm. A. Jakštys gimė 1937 m. Lietuvos valstybiniame dailės institute 1964 m. “Klaipėdos galerija“ turi labai jaukią aplinką. „Chaotiškas“ formų išdėstymas atima iš nublankusių spalvų ramybę. Piešta 2017 m. Naudojamos priemonės Pastelė Darbas darytas ant popieriaus. Piešta 2016 m. Naudojamos priemonės Pastelė Darbas darytas ant popieriaus. Dominuoja ryškūs kontrastingi atspalviai. Išvada. Buvo malonu pažvelgti į brandaus dailininko emocijas pro popieriaus lapą.


Piešta 2015 m. Naudojamos priemonės: Pastelė Darbas darytas ant popieriaus. Tai nedidelių matmenų pastelinė kompozicija, vaizduojanti abstrakčią emociją, kuri buvo pavaizuota kaip gana niūri dėl panaudotų šaltų atspalvių, bet šiltos, geltonos prošvaistės suteikė jai pozityvumo. Tai lyg emocijų kalnelis, kuris pakyla bei nusileidžia. Piešta tekančiomis, laisvomis linijomis, suteikiant didelį kontrastą tarp šviesos ir tamsos. Manau, jog yra puikiai išbalansuota spalvų ir formų jungtis, duodanti ežero efektą. Tamsių spalvų vertė, suteikia darbui gylumo ir erdvės, bet labiausiai traukia akį kompozicijos centre panaudota balta forma, kuri, mano manymu, reprezentuoja didžią ramybę, o gal vienatvę..?

“Klaipėdos galerija“ turi labai jaukią aplinką, į kurią atėjus, tave sutinka labai svetingai ir su noru papasakoti apie esamą ekspoziciją. Tokiose vietose jaučiuosi labai jaukiai, saugiai ir kūribingai, nes vos įžengus į ekspozicijos salę, apima įkvepimo pliūpsnis mano skaitmeniniams darbams, ir ateities tapybai.

„Chaotiškas“ formų išdėstymas atima iš nublankusių spalvų ramybę. Manau, jog autorius ir norėjo perteikti šiuo formų išdėstimu savo neramią būseną ir mintis, nes panaudota mėlyna spalva išduoda prislėgtą nuotaiką. Tokią neramią autoriaus aplinką pajutau ir pati,bet ji nėra „tragiška“, dėl ją „gelbėjančio“ gelsvo atspalvio.

Piešta 2017 m. Naudojamos priemonės: Pastelė Darbas darytas ant popieriaus.

  • MS PowerPoint 545 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (858 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Auguste
  • Vytautas Antanas Jakšys - Emocijos parodos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Vytautas Antanas Jakšys - Emocijos parodos analizė. (2017 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytautas-antanas-jaksys-emocijos-parodos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 11:17
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo