Vytautas Didysis prezentacija


Vytautas Didysis. Šiek tiek apie Vytautą. Vytautas Didysis- gimė1350 m. Vytauto bruožai ir išvaizda. Vytauto atėjimas į valdžią. Apie žalgirio mūšį. Žalgirio mūšio išvados. Žemaičių krikštas. Vytauto neįvykęs karūnavimas. Vytauto nuopelnai Lietuvai. Ačiū labai už dėmesį!


Šiek tiek apie Vytautą.Vytautas Didysis- gimė1350 m. Senuosiuose Trakuose, o mirė 1430 m. spalio 27 d. Trakuose – Lietuvos didysis kunigaikštis nuo 1392 m. iki mirties. Formaliai Lenkija jį pripažino 1401 m. 1421–1423 m. – husitai paskelbė Vytautą Čekijos karaliumi. Didžiojo kunigaikščio Kęstučio sūnus, Jogailos pusbrolis.Nuo XIX a. tautinio sąjūdžio laikų populiarus Lietuvos nacionalinis didvyris, jo vardu pavadintas Vytauto Didžiojo universitetas, 1918–1939 m. jam pastatyta daugybė paminklų Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Vytautas buvo neaukšto ūgio, dailių ir energingų veido bruožų. Liesas ir be barzdos. Turėjo dideles, gyvas ir protingas akis. Nors iš pažiūros mažo ūgio, bet savyje slėpė didžią dvasią. Buvo protingas ir žmoniškas. Nevartojo svaigalų, gėrė tik gryną vandenį. Laisvalaikiu mėgo medžioklę ir šachmatus. Mokėjo ne tik vokiečių, bet ir lotynų kalbą. Jodinėjo nuo vaikystės.

Kodėl Vytautas didysis? 1. Kartu su Jogaila apgynė Lietuvą nuo Ordino, grasinusio sunaikinti valstybę. XV a. pradžioje LDK tapo didžiausia ir galingiausia regiono valstybe. 2. Sukūrė modernios krikščioniškos monarchijos pagrindus. 3. Ekonomiškai, teisiškai ir politiškai sustiprino socialinę jos atramą – bajorus. 4. Plėtojo prekinius-piniginius santykius valstybės viduje ir ryšius su užsieniu; šiuo laikotarpiu, sukurta pinigų sistema, kaldinamos lietuviškos monetos. 5. Suformavo valstybės simboliką, pradėjo naudoti herbą, vėliau pavadintą Vyčiu. 6. Tautos sąmonėje įsitvirtino, kad lietuviai sukūrė valstybę, už kurios likimą jie yra atsakingi. Tautos valstybingumo jausmas – istoriškai svarbiausias Vytauto epochos rezultatas.

  • MS PowerPoint 6112 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (984 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Selina
  • Vytautas Didysis prezentacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Vytautas Didysis prezentacija. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytautas-didysis-prezentacija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 08:41
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo