Vytautas Didysis pristatymas


Vytautas Didysis. Vytautas Didysis Kunigaikščio reformos Pasiruošimas. Vytautas Didysis buvo kilęs iš Gediminaičių dinastijos. Kunigaikščio reformos. Sustiprino valstybę Atsilygino valstiečiams Normalizavo. Lietuvos Didžioji kunigaikštystė 1410 m. Pasiruošimas Žalgirio mūšiui. 1410 m. birželio 3 d. LDK kariuomenė pajudėjo Červinsko link. Žalgirio mūšis. Žalgirio mūšį, 1410 metų liepos 15 dieną. Pasekmės. Žalgirio mūšyje LDK su Lenkija patyrė mažus nuostolius. Kas vyko po žalgirio mūšio? Po žalgirio mūšio vyko ginčai su Vokiečių ordinu dėl sienų. Karūnavimas. Vokietijos imperatorius Zigmantas pasiūlė Vytautą karūnuoti.

Vytautas Didysis buvo kilęs iš Gediminaičių dinastijos. Jis turėjo pubrolį Jogailą kuris valdė Lietuvą. 1392 m. gavo LDK ir pasirašė Astravos sutartį. Tapęs valdytoju įvedė savą tvarką, 1385 m. pasirašė Krėvos sutartį su sąlygom: Atgauti ir sugrąžinti Lenkijai žemes. Pakrikštyti LDK ir save. Susijungti su Lenkija. Sumokėti 200tūkst. Už išvardytas vestuves. Grąžinti Lenkų belaisvius.

Sustiprino valstybę Atsilygino valstiečiams Normalizavo santykius su Vokiečių Ordinu atiduodamas Žemaitiją Jungė LDK-Rusų žemes Prisijungė Dnersto ir Dnerpo pakrantes iki Juodosios jūros Panaikino LDK centralizavimo politiką Pakrikštyjo LDK ir Žemaitiją.

Žalgirio mūšyje LDK su Lenkija patyrė mažus nuostolius, o Vokiečių ordine žuvo 8 tūkst.

  • MS PowerPoint 7544 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (310 žodžiai)
  • Edgaras
  • Vytautas Didysis pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vytautas Didysis pristatymas. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytautas-didysis-pristatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:27
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo