Vytautas Didysis referatas


Vytauto Didžiojo šeima ir vaikystė. Vytauto Didžiojo kultūrinė ir civilizacinė veikla. Vytauto karinė ir politinė veikla. Žalgirio mūšis. Neįvykęs Vytauto karūnavimas. Kovos dėl sosto. Didžiojo vardas. Informacijos šaltiniai.

Nuo 1236 m. vyko konfliktai ir mūšiai tarp Lietuvos ir kryžiuočių dėl baltų žemių grobimo. XV a. pradžioje vėl sustiprėjo konfliktas su Ordinu, kuris, naudodamasis Švitrigaila, savotiškai pastatė Vytautą į kadaise buvusią Skirgailos vietą. Galutinis susidūrimas su Ordinu vis brendo, tą suvokė tiek Ordinas, tiek Lenkija ir LDK. Nuraminęs Rytus, Vytautas su Jogaila ryžosi lemiamam žingsniui. 1399 m. Vytautas užbaigė beveik 200m. vykusius mūšius su Kryžiuočiais nugalėdamas juos 1410m. liepos 15 d. Žalgirio mūšyje, po šio mūšio 1411 vasario 1 d. sudaryta Torūnės taikos sutartimi Žemaitija buvo perduota LDK, bet į valdžią atėjus naujam vokiečių magistrui, šis nesutiko, kad Žemaitija pereitų į LDK rankas. 1422m. Vytautas ir Jogaila surengė dar viena žygį ir ėmė veržtis gilyn į Prūsiją, Ordinas nebuvo pasiruošęs kariauti ir nestojo į atvirą kovą. Po Lenkijos ir Lietuvos kariuomenių susijungimo ir krašto nusiaubimo magistras paprašė taikos 1422 m. rugsėjo 27 d. pasirašyta Melno taikos sutartis, kuria Ordinas? atsisakė, bet kokių teisių i Žemaitiją.

Po Didžiojo Lietuvos kunigaikščio mirties neatsirado panašaus į jį darbų tęsėjo, kadangi neturėjo sūnų jokio įpėdinio neliko.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1180 žodžiai)
  • Andrėja
  • Vytautas Didysis referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vytautas Didysis referatas. (2015 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytautas-didysis-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:57
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo