Vytautas Mačernis Vizijos ketvirtos vizijos analizė


Vytautas macernis vizijos ketvirtoji analize. Ketvirtoje vizijoje. Vytautas macernis ketvirtoji vizija. Macernio 4 vizija. Vytautas macernis sestosios vizijos analize. Macernis 4 vizija. Vizijos ketvirtoji analize. Macernis 4 vizijos analize. Vytautas macernis istrauka analize. 4 vizija macernis.

Vytauto Mačernio 4 vizijos analizė. Vizijos – tai yra tariamieji vaizdai, neįprasti regėjimai, vaizduotės vaizdiniai. Todėl ir eilėraštis perpintas regėjimų/ prisiminimų.

Vizijos – tai yra tariamieji vaizdai, neįprasti regėjimai, vaizduotės vaizdiniai.

„Ketvirtoji“ vizija yra suskirstyta į dvi dalis (I-mą, II-trą), tačiau pirmą dalį galima suskirstyti į dar porą segmentų.

Taigi I- masis segmentas prasideda prisiminimų vizija: „Šiandien prisiminiau aš vieną nuotykį iš savo bundančios vaikystės metų“. Lyrinio subjekto praeities regėjimas prasideda šviesiomis spalvomis, lengvumu ir skaidrumu: „tylų vasaros sekmadienį“, „bundančios vaikystės metų“. Apskritai, pirmosios dalies pirmasis segmentas ( t.y. I, II, III strofos) yra skaidrus, šviesus, iš vaikystės nekaltas ir nesuterštas. Lyrinis subjektas mato tokias haliucinacijas kaip, saulės švytėjimą pro langą, patenkantį į jo namus. Taip pat jo regėjimas pereina prie tokių gestų kaip kaktos, lūpų ir akių palietimo saulės spinduliais; klausos pojūtis: „Laukuos girdėjau vasaros vidudienio kvėpavimą“ sustiprina vizijos įspūdį ir neįmanomus dalykus sujungia su įsivaizduojamais įspūdžiais. Karalaitės motyvas piešia svajos reikšmę, vaikystės skaidrumą. Šioje erdvėje išgyvena netik l. subjektas, bet ir jo senolė. Jos portretas kuriamas, kaip namų saugotojos, kaip protėvės, išmintingos, kuri žino daug daugiau ir gali apsaugoti nuo negandų, tai šviesus personažas, padedantis lyriniui subjektui išlikti ramiam: „Ji sakė man, kad galime svajot, tikėt ir džiaugtis:/Yra pasauly tik jaunystė, saulė ir namai“. Galime pajausti ryšį su dievu, sakralumą: „Iš didelių maldaknygių senolė meldėsi, atsidūsėdama slapčia“,lyg koks šventas ritualas.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (845 žodžiai)
  • Alina
  • Vytautas Mačernis Vizijos ketvirtos vizijos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Vytautas Mačernis Vizijos ketvirtos vizijos analizė. (2013 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytautas-macernis-vizijos-ketvirtos-vizijos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:35
×