Vytauto Didžiojo įvaizdis istorinėje sąmonėje


Vytauto Didžiojo įvaizdis istorinėje sąmonėje.


Kunigaikštis Vytautas Didysis savo laiku užsispyrimo dėka pelnė šlovę ir pagarbą tapdamas Didžiuoju. Valdžią jis gavo tais laikais priimtinais metodais. Šiais laikais jį galima būtų pavadinti išdaviku, jei kalbėti apie tuos du kartus, kai Lietuva buvo puolama kryžiuočių su paties Vytauto pagalba. Vis dėlto, jei žiūrėti iš kitos pusės, kunigaikštis ordiną taip pat išdavė du kartus ir galiausiai pasiekė tai, ką mes turime dabar. Deja, šie bei kiti faktai Vytauto biografijoje, leidžia įvairiai traktuoti patį kunigaikščio valdymą, to valdymo metodus, jų patikimumą bei tikslingumą.

Pasirenkant asmenybę aš vadovavausi tuo, kad šis asmuo yra idomus man kaip valdovas bei noru išsiaiškinti, kodėl būtent kunigaikštis Vytautas yra taip stipriai iškeliamas mūsų istorinėje atmintyje, jei yra valdovų, kurie savo valdymo metu nuveikė ne ką mažiau už patį Vytautą.

Mūsų istorikas Teodoras Narbutas Vytauto gimimo metais laiko 1344 m., tačiau nėra nurodęs šaltinio. Tuo tarpu, Vytauto gimimo metus yra nurodęs Vokiečių kronininko Petro Disburgiečio kronikos tęsėjas Konradas Bitschin. Aprašydamas nesėkmingą 1370 metų lietuviams mūšį prie Rudavos upės su ordinu, jis pažymi, jog jame dalyvavo Vytautas, turėdamas 20 metų. Taigi, Didžiojo kunigaikščio gimimo metais galime laikyti 1350 metus. Tuo tarpu, mirties datą nustatyti daug lengviau. Šiam dalykui yra du pagrindiniai šaltiniai: T.Narbuto išleista Lietuvos kronika ir lenkų istoriografo kanauninko J. Dlugošo Lenkijos istorija. Neabejotina, jog kunigaikštis mirė 1430 metais.

Savo gyvenimo pradžioje Vytautui teko sėdėti Krėvos pilies kalėjime, iš kurio jis paspruko ir rado prieglobstį Vokiečių ordino valstybėje.

  • Istorija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1467 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadziunia
  • Vytauto Didžiojo įvaizdis istorinėje sąmonėje
    10 - 7 balsai (-ų)
Vytauto Didžiojo įvaizdis istorinėje sąmonėje. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytauto-didziojo-ivaizdis-istorineje-samoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:23
×