Vytauto epocha


Vytautas macernis epocha. Macernis- epocha. Vytautas macernis epcoha. Vytautas tampa jogailos vietininku. Kunigaikščio vytauto valdymas skaidrės. Žemaičių krikštas. Vytauto valdymas lietuvoje prasideda.

Vytautas – lietuvos valdovas ir vienintojas. Vytauto santykiai su ordinu. Vytauto veikla rytuose. Vytauto kovos su ordinu dėl žemaičių. Lietuvos ir lenkijos karas su ordinu. Žalgirio mūšis. Karo pabaiga ir torūnės taika. Horodlės aktai ir jų reikšmė. Žemaičių krikštas. Vytauto politika gyvenimo pabaigoje. Darbo tikslas – apžvelgti vytauto gyvenimo laikotarpį, palyginti skirtingų istorikų nuomones apie vytauto veiklą, taip pat susipažinti su jo asmenybės bruožais. Šiame referate pagrinde remiausi e. Gudavičiaus bei a. Šapokos istoriniais šaltiniais.

Vytautas buvo viena iškiliausių asmenybių ne tik Lietuvos, bet ir europos istorijoje. Todėl referatą pasirinkau rašyti būtent šia tema. Vytauto valdoma ldk buvo didžiausia tuometinė europos valstybė. Tai buvo Lietuvos aukso amžius. Šiame refvytauto epocha prasidėjo nuo 1392 m. Kai buvo pasirašyta astravos sutartis. Manau, kad šios sutarties aplinkybės labai painios, ši sutartis tai dar vienas vytauto laimėjimas prieš jogaila. Vytautas nusprendė savo duktą ištekinti už maskvos didžiojo kunigaikščio, jogaila išsigando. vytautas su maskva, kaip grėsmė jogailai, pradėjo artėti, todėl jogaila per motūzų kunigaikštį ėmė vesti slaptas derybas su vytautu, ir vytautas šiose derybose jau pradėjo reikalauti vilniaus. Jogaila turėjo sutikti, kad vytautas taps jo vietininku Lietuvoje ir apsistos vilniuje. Po šių slaptu derybų vytautas imituoja žygį į Lietuva, net sudegina jam skirta pilį ir 1392 m. Atvyksta į astravą, kur su jogaila pasirašo astravos sutartį, pagal šią sutartį vytautas tampa jogailos vietininku Lietuvoje. Po šia sutartimi pasirašo vytautas ir jo žmona ona, jogaila ir jo žmona jadvyga. Nuo 1392 m. Prasideda vytauto valdymas Lietuvoje, vytautas tėra jogailos vietininkas, tačiau beveik visą valdžią jau laiko savo rankose

Ir ja vienyti, dabar vytautui priklauso tik vilnius, o visos kitos sritys buvo išdalintos gedimino sūnums. Vytauto tikslas buvo jas suvienyti ir sukurti stipria bei galinga valstybę. Vytautas iš visų reikalavo nuolankaus paklusnumo, bet visą laiką dėjosi tą darąs jogailos įsakytas. Visi nepaklusnūs kunigaikščiai buvo ne tik suvaldyti, bet net pašalinti iš savo vietų; vietoj jų buvo pastatyti vytauto vietininkai bajorai. Iš visų suvienytų sričių ne visiškai perėjo į vytauto valdžią tik viena podolė: mat ji jau nuo seno buvo glaudžiai susijusi su lenkija. Buvo panaikintos visos stambiausios kunigaikštystės. Sričių santvarka buvo palikta tokia pati kokia ir buvo, tik vietoje kunigaikščių jas valdė vytauto vietininkai. Tokiu būdu jam atiteko visos buvusiųjų kunigaikščių pajamos ir kariuomenės. Jis tapo turtingesnis ir galinesnis. Rodė paklusnumą jogailai, dėjosi esąs ištikimas jo ir lenkijos vasalas ir likusiųjų sričių kunigaikščiams leido reikšti ištikimybės priesaikas, tačiau valdyti jis valdė pats vienas: jogaila be jo nieko negalėjo daryti Lietuvoje. Jis tapo jogailos sąjungininkas, o ne valdinys.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (3110 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Vytauto epocha
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vytauto epocha. (2011 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytauto-epocha.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 22:49
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo