Vytauto kova siekiant likviduoti sunkius Krėvos padarinius Lietuvai


Krevos sutartis. Krėvos sutartis konspektas. Krevos sutartis padariniai. Referatas "krėvos sutartis". Krėvos sutarties padariniai. Krėvos sutartis ir lietuvos krikštas skaidres. Lietuva+krėvos sutartis.

Vytauto kova siekiant likviduoti sunkius Krėvos padarinius Lietuvai. Krėvos sutarties dokumentu Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila, tapdamas Lenkijos karaliumi , įsipareigojo apsikrikštyti kartu su visais savo valstybės gyventojais pagonims, atlyginti Jadvygos sužadėtiniui Austrijos princui Vilhelmui už vedybų sutarties netesėjimą, savo jėgomis ir lėšomis atgauti ir sugražinti Lenkijai priklausančias žemes, paleisti visus lenkų belaisvius, LDK prijunkti prie Lenkijos karalystės.


Krėvos sutarties dokumentu Lietuvos didysis kunigaikštis jogaila, tapdamas lenkijos karaliumi , įsipareigojo apsikrikštyti kartu su visais savo valstybės gyventojais pagonims, atlyginti jadvygos sužadėtiniui austrijos princui vilhelmui už vedybų sutarties netesėjimą, savo jėgomis ir lėšomis atgauti ir sugražinti lenkijai priklausančias žemes, paleisti visus lenkų belaisvius, ldk prijunkti prie lenkijos karalystės. Būtent paskutinis jogailos pažadas, lotyniško akto tekste išreikštas žodžiu applicare, ir sukėlė didžiausią diskusiją istografijoje dėl menamo ldk inkorporavimo į lenkijos karalystę1385 metais.

Jogailai tapus lenkijos karaliumi, i

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2256 žodžiai)
  • Virginija
  • Vytauto kova siekiant likviduoti sunkius Krėvos padarinius Lietuvai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vytauto kova siekiant likviduoti sunkius Krėvos padarinius Lietuvai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytauto-kova-siekiant-likviduoti-sunkius-krevos-padarinius-lietuvai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 08:17
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo