Vytauto valdymas


VYTAUTO VALDYMAS (1392-1430 m. ). Įsitvirtinimas valdžioje. Vytauto vidaus politika. Vytauto pastangos karūnuotis. Žalgirio mūšis. Salyno sutartis. Torūnės taika. Bažnytinis Konstancos susirinkimas. Melno taika. Lucko suvažiavime. Unijos su Lenkija vingrybės. Astravo sutartis. Vilniaus-Radomo sutartis. Horodlės unija. Kodėl Vytautas didysis? Vytautas Didysis. Kovos dėl sosto po Vytauto mirties. Iki XVI a. Pabaigos Lietuvą valdė.

Sudaręs sutartį, Vytautas ėmė grobti totorių valdžioje buvusias ukrainiečių žemes, surengė sėkmingą žygį prieš Aukso Ordą ir išplėtė valstybės ribas iki Juodosios jūros, tačiau mūšį prie Vorsklos (1399 m.) jungtinės pajėgos (LDK, totorių, Lenkijos ir Ordino kariuomenės) pralaimėjo Aukso Ordai. Tai buvo didžiausia Vytauto nesėkmė, pakenkusi Rytų politikai – sustiprėjo Maskvos pozicija regione, sukilo slavų žemės. Vytautas turėjo labiau suartėti su Lenkija ir užsitikrinti jos paramą.

Bažnytinis Konstancos susirinkimas (1414-1418 m.) turėjo spręsti LDK bei Lenkijos ginčą su Ordinu. Lietuviai ir žemaičiai viešai atstovavo savo valstybei ir pateikė skundą prieš grobikiškus Ordino veiksmus.

idėją Lucko suvažiavime (1429 m.) pasiūlė vengrų imperatorius Zigmantas. Tai buvo aktualus klausimas tarptautiniu mastu – Europos valstybių valdovai stengėsi nukreipti Vytauto ir Jogailos dėmesį nuo Vidurio Europos reikalų į vidaus problemas, išardyti Lenkijos ir Lietuvos sąjungą. Karūnavimuisi priešinosi lenkų feodalai – tai žlugdė LDK prijungimo prie Lenkijos planus. Jogaila turėjo būti suinteresuotas šia idėja, nes jo sūnus buvo realiausias pretendentas į Lietuvos karūną. Vainikavimą sužlugdė Lenkijos bajorija, pagrobusi karūną.

  • Istorija Namų darbas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (1064 žodžiai)
  • Kužmarskytė
  • Vytauto valdymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vytauto valdymas. (2013 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytauto-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:11
×