Vyturio vidurines mokyklos tyrimas


Vaikai bastosi po mokyklos. Mokyklos analizė referatas. Kodel mokiniai nelanko pamoku.

Įvadas. Praktikos ataskaita. Tyrimo metodika. Tyrimo metodai. Tiriamieji. Rezultatų analizė. Išvados. Priedai. Mokykla yra ne tik ugdymo, bet ir auklėjimo įstaiga. Joje susiformuoja vaikų vertybės, požiūris ir elgesys. Išauklėti mokinį labai sunku, jeigu jis to nenori ir nerodo jokios iniciatyvos, bet sakoma ,,lenk medį kol jaunas“.

Mokykla yra ne tik ugdymo, bet ir auklėjimo įstaiga. Išauklėti mokinį labai sunku, jeigu jis to nenori ir nerodo jokios iniciatyvos, bet sakoma ,,lenk medį kol jaunas . Vaikas mokykloje turi surasti, tokį užsiėmimą, kad nekiltų noras bastytis gatvėmis. Išreikšdami save per užsiėmimus, sportą ar kitokią veiklą, jie pažins save ir taps tikra asmenybė. Mokykloje, kad ir kokiame mieste ar rajone ji būtų, mokinys privalo jaustis joje saugus.

,,vyturio vidurinė mokykla yra viena iš klaipėdos miesto mokyklų, joje mokosi 1166 mokinių, o mokytojų yra. Šioje mokykloje yra labai išvystyta specialiųjų poreikių vaikų programa. Mokykloje yra 117 – spec. Poreikių vaikų, 20 – socialiai remtinų ir 136 vaikai yra remiami. Problematiški vaikai labiausiai nelanko pamokų, bėga iš jų, kiti iš viso mokykloje nepasirodo ištisais mėnesiais. Mokykloje su vaikais turinčiais problemų dirba socialinė pedagogė, logopedė, psichologė, spec. Pedagogė. Socialinė pedagogė yra pavaldi mokyklos direktoriui.

Dažnai tarp mokytojų ir mokinių, iškyla tarpusavio bendravimo problemų, mokiniai vienas kitą reketuoja, užgaulioja, skriaudžia, kaip patys mokiniai dažnai sako mpraktikos metu tekdavo kartu su socialine pedagoge lankytis po mokinių namus, aiškintis kodėl mokinys nelanko mokyklos. Lankantis namuose sunkiausiai būdavo patekti į laiptines, nes kiekvienos laiptinės durys turi kodus, dažnai tekdavo spėlioti arba lakti kol kas netyčia išeis iš laiptinės ir atidarys duris, arba pavykdavo atspėti, būdavo ir taip, kad tiesiog niekaip nepavykdavo įeiti į laiptinę.

įsimintiniausia situacija buvo kai mokinys m. Gyvenantis su močiute nelanko mokyklos, teigdamas, kad jį reketuoja, buvo pasiūlyta eiti į policiją ir rašyti pareiškimą. Močiutė sutiko nueiti. Bet vėliau paaiškėjo, jog grąžintus daiktus atneša jo draugas už tam tikrą mokestį (jo draugas išmestas iš mokyklos ir manoma, jog jis platina narkotikus, vagis). Vaikas pats atrodo sudirgęs, labai piktas, nenusėdintis vienoje vietoje, nuotaikų kaita. Buvo sutarta, jog jis lankysis mokykloje, ateis į atsiskaitymus. Mokinys taip ir nepasirodė mokykloje, nors močiutei buvo skambinama, niekas nekeldavo ragelio, nors sakė, kad tokiu laiku visada būna namuose.

Praktikos metu pamačiau įvairiausių tėvų, kurie nėra suinteresuoti bendradarbiauti su socialiniu pedagogu, nesidomi savo vaikais, jų elgesiu.

  • Microsoft Word 417 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (3033 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vyturio vidurines mokyklos tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vyturio vidurines mokyklos tyrimas. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vyturio-vidurines-mokyklos-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 22:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo