Web servisai. Servisų architektūra


Web servisu architektura. Webservisai. Web service architektura. Web serviso architektūra. Web servisu baze. Web service aprasymas. "web services".

Internetiniai servisai. Servisų architektūra. Pagrindiniai web services protokolai – trumpi apibrėžimai. Web services pristatymas. Platesnis web services sudedamųjų dalių aprašymas. Service oriented architecture apibrėžimas.

Paprašius penkių specialistų apibrėžti, kas yra Web Services, galima gauti penkis skirtingus atsakymus. Tai nėra labai keista, nes web servisai yra nauja ir sudėtinga technologija, nors pavadinimas jau senokai buvo naudojamas apibūdinti gana plačią internetinių technologijų aibę. Vis tik, vienas iš kylančių apibrėžimų yra toks: Web servisas yra programinė įranga, gebanti komunikuoti su kita programa tinkle, naudodama specifinę aibę standartinių protokolų – SOAP, UDDI, WSDL.

Taigi, šios naujos transporto priemonės stabilumą užtikrina keturi varomieji ratai (WSDL, UDDI, XML, SOAP) bei lietas J2EE arba .NET karkasas. ;)

WSDL yra plečiamas, kad galėtų aprašyti konkrečius servisų taškus ir jų naudojamus pranešimus nepriklausomai nuo pranešimų formatų bei komunikacinių protokolų.

SOAP. Tai lengvasvoris ir paprastas XML kalba grįstas protokolas, sukurtas struktūrizuotos bei tipizuotos informacijos apsikeitimui Internete. SOAP tikslas – įgalinti turtingus ir automatizuotus Web servisus, kurie remiasi visiems bendra ir atvira WWW infrastruktūra. SOAP gali būti naudojamas su įvairiais egzistuojančiais tinkliniais protokolais bei formatais, tame tarpe HTTP, SMTP, MIME, bei gali palaikyti įvairias aplikacijas.

UDDI. UDDI projektas yra pramoninė iniciatyva, sukurta padėti paslaugų tiekėjams greitai, lengvai, dinamiškai susirasti vienas kitą ir dirbti kartu. UDDI padeda įvairiausių dydžių kompanijoms sukurdamas globalią, atvirą, nepriklausomą architektūrą verslo bei paslaugų aprašymui, bei verslų integravimui Internete. Bet kokia paslauga gali būti registruojama UDDI verslo registre, tiek automatiškai, elektroniškai teikiama, tiek personaliai, rankiniu būdu, tačiau pagrindinė UDDI idėja yra pateikti globalų registrą Web servisams.

Aprašyti savo verslą bei teikiamas paslaugas: UDDI pateikia galimybę globaliai reklamuotis paslaugų registre. Paslaugas bei biznio procesus ir būdus kaip naudotis paslaugom galima aprašyti programiškai.

Surasti kitus verslininkus, siūlančius reikalingas paslaugas.

Integruotis su tais kitais verslininkais – šiaip suradus potencialų verslo partnerį, nėra standartinio mechanizmo, kaip toliau bendrauti elektroniškai. UDDI gali supaprastinti integravimąsi tarp skirtingų verslo procesų, kad partneriai greičiau ir lengviau pradėtų keistis paslaugomis.

UDDI verslo registras palaiko informaciją apie verslus ir paslaugas. Informacija yra organizuota tokiu būdu:

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (2052 žodžiai)
  • Kleopas
  • Web servisai. Servisų architektūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Web servisai. Servisų architektūra. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/web-servisai-servisu-architektura.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 29 d. 21:28
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo