Weberio – Fechnerio dėsnio tyrimas


Įvadas. Metodika. Šio labaratorinio darbo tikslas – nustatyti, ar galioja Weberio–Fechnerio dėsnis tiriant 400 pikselių, 200 pikselių, 100 pikselių, 50 pikselių tiesių ilgio įvertinimą.Labaratorinio darbo uždaviniai. Pastovių stimulų metodu nustatyti skirtuminius slenksčius keturių ilgių tiesėms. Apskaičiuoti Weberio konstantas kiekvieno ilgio tiesei. Patikrinti, ar galioja Weberio–Fecnerio dėsnis nustatant tiesės ilgį. Tiriamieji. Tyrimo priemonės. Tyrimo eiga. Naudotos formulės. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Literatūra.


Šio labaratorinio darbo tikslas – nustatyti, ar galioja Weberio–Fechnerio dėsnis tiriant 400 pikselių, 200 pikselių, 100 pikselių, 50 pikselių tiesių ilgio įvertinimą.

Tyrime dalyvavo ir ataskaitą atliko viena 35 metų moteris – Vilniaus universiteto, filosofijos fakulteto, psichologijos I kurso studentė.

Tyrimas atliktas Vilniaus universiteto kompiuterių klasėje su programa „Weber“. Gauti duomenys perkelti ir apdoroti naudojant „MS Excel“ programą. Vėliau duomenys analizuojami ir aprašomi „MS Word“ programoje.

Skirtuminis slenkstis (pokyčio slenkstis): (I = (∆Idid + ∆Imaž )/2

∆Idid – 50 proc. ir 75 proc. skirtuminis slenkstis. Tiesės pailgėjimo pojūčiui ištirti brėžiame statmenis ties 50 proc. ir 75 proc.

∆Imaž – 25 proc. ir 50 proc. skirtuminis slenkstis. Tiesės sutrumpėjimo pojūčiui nustatyti brėžiame statmenis ties 25 proc. ir 50 proc.

I – etaloninės tiesės ilgis, (I – skirtuminis slenkstis, k – konstanta.

Konstanta skaičiuojama kiekvieno ilgio tiesei. Kuo k reikšmė mažesnė, tuo didesnis sensorinės sistemos diferencinis jautrumas. Tam, kad spręsti, ar Weberio–Fecnerio dėsnis galioja visiems tirtiems linijų ilgiams, analizuojama, ar konstantos skiriasi mažiau nei 5 proc.

Iš 400 pikselių psichometrinės kreivės grafiko matoma, kad subjektyvi lygybė tarp 400 pikselių etaloninės tiesės ir lyginamosios tiesės buvo suvokiama 51 pikselio skirtumu. Tai yra, 349 pikselių lyginamoji tiesė vis dar buvo vertinama kaip lygi 400 pikselių tiesei.

Iš 200 pikselių psichometrinės kreivės grafiko matoma, kad subjektyvi lygybė tarp 200 pikselių etaloninės tiesės ir lyginamosios tiesės buvo suvokiama 26 pikselių skirtumu. Tai yra, 174 pikselių lyginamoji tiesė vis dar buvo vertinama kaip lygi 200 pikselių tiesei.

Iš 100 pikselių psichometrinės kreivės grafiko matoma, kad subjektyvi lygybė tarp 100 pikselių etaloninės tiesės ir lyginamosios tiesės buvo suvokiama 1 pikselio skirtumu. Tai yra, 99 pikselių lyginamoji tiesė vis dar buvo vertinama kaip lygi 100 pikselių tiesei.

  • Microsoft Word 591 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1544 žodžiai)
  • Universitetas
  • Goda
  • Weberio – Fechnerio dėsnio tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Weberio – Fechnerio dėsnio tyrimas. (2018 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/weberio-fechnerio-desnio-tyrimas.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 22 d. 07:55
×