Windows xp duomenu šifravimas


Apsaugoti failus efs. Duomenu sifravimas windows xp. Duomenu sifravimo programos. Kas yra efs sertifikatas. Efs uzsifravimas. Windows duomenu sifravimas. Indows xp šifravimas. Microsoft efs.

Įvadas. Kas yra koduojamųjų failų sistema (efs)? Kaip veikia efs. Windows xp professional naujos funkcijas:. Efs komponentai. Efs tvarkyklė. Kas gali būti užšifruota. Kaip efs šifruoja duomenis. Kaip išjungti efs. Kada reiktų užšifruoti failus bei aplankus. Kurti šifruotų failų atkūrimo sertifikatą. Koks skirtumas tarp bitlocker disko šifravimo ir koduojamųjų failų sistemos? Literatūra. Koduojamųjų failų sistema (efs) tai ntfs failų sistemos komponentas naudojamas windows. , windows xp professional, ir windows server. (windows xp home neturi esf). Efs leidžia skaidriai užšifruoti ir iššifruoti, naudojant pažangias, standartines kriptografinių algoritmų. Bet kuris asmuo ar programa, neturitis tinkamų kriptografinių raktų negali skaityti šifruotų duomenų. Užšifruotus failus galima apsaugoti net nuo tų, kurie įsigyja kompiuterį, kuriuose yra failai. Net asmenys, kuriems leidžiama patekti į kompiuterį ir jo failų sistemą negali peržiūrėti duomenų. Kol kitos gynybos strategijos, turėtų būti panaudotos, ir šifravimas nėra teisinga atsakomoji priemonė dėl kiekvienos grėsmės, šifravimas yra galinga gynybinė strategija. Efs yra integruota windows failų sistemos failų šifravimo įrankis.

šifravimas yra paprastas; tereikia pasirinkti žymės langelį failo arba aplanko ypatybėse.

Failai užšifruojami juos uždarius, o atidarant, jie automatiškai paruošiami naudojimui.

Jeigu persigalvojote dėl failo užšifravimo, išvalykite žymės langelį failo ypatybėse.

Kurti atsargines EFS sertifikatų ir kodų kopijas paleidžiant Cipher.exe Komandų eilutės lange (pažangesniems vartotojams)

EFS naudoja viešojo ir privataus sektorių raktų porą kurie naudojami užšifruoti ir iššifruoti duomenis. Kai vartotojas koduoja failą, EFS sukuria failo šifravimo raktą FEK (file encryption key) užšifruoti duomenys.FEK užšifruoja su vartotojo viešuoju raktu, ir tada saugomi failai su FEK.

Failai gali būti pažymėti šifravimui įvairiais būdais. Vartotojas gali nustatyti šifravimo atributus failui naudojant išplėstines savybes Mano kompiuteryje, saugoti failą failo aplanke kodavimo nustatymui arba naudojant Cipher.exe komandų eilutės įrankis. ESF taip pat gali būti konfigūruojamas, kad vartotojai galėtų užšifruoti ar iššifruoti paspaudus ant failo dešiniuoju pelės mygtuku.

Iššifruoti failus, vartotojas atidaro failą, pašalina šifravimo atributą, arba iššifruoja failą naudojant šifravimo komandą. EFS iššifruoja FEK naudojant vartotojo privatųjį raktą, o tada iššifruoja duomenis naudojant FEK.

EFS yra glaudžiai integruota su NTFS. EFS tvarkyklės iš esmės yra logiškai sluoksniuotos ant NTFS failų sistemos. Jis bendrauja su EFS paslauga prašydamas failų šifravimo raktų, DDFs, DRFs, ir kitų pagrindinių valdymo paslaugų. Ji perduoda šią informaciją EFS FSRTL kad atliktu įvairių failų sistemos operacijas (atidaryti, skaityti, rašyti, ir papildykite).

Atskirus failus ir failų aplankus NTFS failų sistemoje. Nors tai yra bendra nuoroda i failų katalogą su šifravimo atributais o pats aplankas nera užšifruotas. Kaip šifravimas nustatytas aplankui EFS automatiškai užšifruoja visus naujus failus sukurtus aplanke ir visi failai kopijuojami arba perkeliami į aplanką naudojant Mano kompiuteri(My Computer). Autonominiai failai taip pat gali būti šifruojami.

Negalima šifruoti sistemos failų ir SystemRoot aplanko ar kitų jame esančiu aplankų.Failai negali būti kartu suspausti ir užšifruoti. Bet jei failas yra užkoduotas tai jo suspausti nebeimanoma.

turite įsitikinti, kad sukūrėte šifravimo sertifikato bei šifravimo rakto kopiją ir išsaugojote juos saugioje vietoje. Jeigu šifravimo sertifikatas ir raktas bus pamestias arba sugadintas, negalėsite naudotis užšifruotais failais.

  • Microsoft Word 78 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1347 žodžiai)
  • Sarunas
  • Windows xp duomenu šifravimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Windows xp duomenu šifravimas. (2011 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/windows-xp-duomenu-sifravimas.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 19:29
×