Windows XP operacinės sistemos našumo tyrimas


Operacines sistemos testas. Kompiuterių sistemos našumo testas. Operaciniu sistemu tyrimas. Operacines sistemos laboratoriniai. Testas xp. Operacines sistemos laboratorinis darbas. Windows xp testas. Kompiuterio nasumas xp. Kompiuterios nasumo padidinimas xp. Xp procesoriaus darbas.

Windows xp operacinės sistemos našumo tyrimas. Išsiaiškinti kaip tiriamas operacinės sistemos našumas. Darbo eiga. Išvados. Pirma kreivė - %processor time. %processor time – tai procentinis dydis praėjusio laiko, kurį procesorius praleidžia vykdydamas nelaisvas gijas. Tai yra suskaičiuojama matuojama trukmė laisvų gijų esančių aktyviam intervale ir atimama iš viso intervalo trukmės. (kiekvienas procesorius turi laisvų gijų ciklą, kada kitos gijos dar nepasiruošusios). Šis skaitiklis yra pirmas indikatorius procesoriaus aktyvumo ir jis pateikia vidutinį procentinį užimtą laiką, nustatytą intervale.

Antra kreivė – pertrauktys per sekundę. Tai vidutinis dažnis, įvykiai per sekundę, kurie tinka procesoriui ir prižiūri techninės įrangos pertrauktis. Bet tai neapima DPCs, kurie skaičiuojami skirtingai. Šios reikšmės yra netiesioginis rodiklis aktyvuotų įrenginių (sistemos laikrodis, pelė, duomenų sąsajos, tinklo prievado korta), kurie generuoja pertrauktis. Šie įrenginiai normaliai pertraukia procesorių, kuomet jie turi tinkamą užduotį ir reikalauja dėmesio. Šis skaitiklis eksponuoja skirtumą tarp nustatytų reikmių praeityje ir reikšmių padalintų iš intervalo trukmės.

1 kreivė - Page/sec – tai greitis, kai puslapiai skaitomi ir įrašomi į diską norint išspręsti puslapių trūkumus. Šis skaitiklis yra pirmos rūšies indikatorius apie nereikalingus puslapius, kurie sukelia sistemos uždelsimo laiką. Page/sec kinta, tiesiogiai reaguodamas į resursų užimtumą, daugelio taikomųjų programų įjungimą arba išjungimą.

2 kreivė – Page Input/sec - tai greitis, kai puslapiai skaitomi iš disko norint išspręsti puslapių trūkumus. Puslapių trūkumai galimi tada, kai procesas kreipiasi į virtualią atmintį arba kitur, pavyzdžiui, į fizinę atmintį ir privalo būti sugražintas iš disko. Kada puslapis nereikalingas, sistema bando perskaityti daugialypį gretimą puslapį atmintyje, norėdama gauti maksimalią naudą iš skaitymo operacijos.

Antra kreivė apibudina skaitiklį „Usage“ (vartojimas). Ji parodo kiekį of Page File, kuris pateikiamas jį išreiškiant procentais. Pirmoji kreivė apibūdina skaitiklį „Usage Peak“ (maksimalus vartojimas). Ji taip pat parodo kiekį of Page File, kuris pateikiamas procentais.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (936 žodžiai)
  • Justina
  • Windows XP operacinės sistemos našumo tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Windows XP operacinės sistemos našumo tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/windows-xp-operacines-sistemos-nasumo-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 17:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo