WSDL samprata ir panaudojimas


Tikslas. Kas yra wsdl wsdl panaudojimas wsdl wsdl vs wsdl Kas yra wsdl. WSDL - interneto paslaugos aprašomoji kalba. Paslaugoms aprašyti naudojama WSDL kalba. WSDL yra interneto. Paslaugos teikimo ir vartojimo žingsniai. Paslaugos teikėjas apibrėžia paslaugą vartodamas WSDL kalbą. Paslaugos prašytojas pateikia prašymą paslaugų tarpininkų katalogui surasti paslaugą ir nustatyti. Paslaugos prašytojas WSDL vartoja siųsdamas prašymą paslaugos teikėjui. Paslaugos teikėjas laukiamą atsakymą pateikia paslaugos prašytojui. WSDL 2007 metų birželio mėnesį tapo W3C rekomenduojama WSDL versija. Praplėsta aprašomoji kalba. Tai buvo viena iš priežasčių kodėl trumpinys WSDL gavo naują reikšmę. Išimtos pranešimų konstrukcijos(message) Pranešimai tapo interface dalimi. Operatorių overloadinimas nebepalaikomas Buvo. PortTypes pakeitė interfaces Interface palaiko paveldimumą(inheritancePorts pakeisti į endpoints Tiesiog pervadinta. WSDL sudėtis. Description – WSDL. Paslaugos aprašą galima sugrupuoti į dvi dalis.


Kas yra wsdl wsdl panaudojimas wsdl 2.0 wsdl 2.0 vs wsdl

WSDL - interneto paslaugos aprašomoji kalba. (angl. Web Services Description Language). WSDL yra XML paremta kalba, vartojama norint iškviesti žiniatinklio paslaugą, kad būtų galima užrašyti reikalingą informaciją.

Paslaugoms aprašyti naudojama WSDL kalba, o ryšio protokolams – SOAP (Simple Object Access Protocol) protokolas. Todėl interneto paslauga yra programinės įrangos komponentas, aprašytas WSDL kalba, pasiekiamas SOAP protokolu per HTTP(Hypertext Transfer Protocol). Žinoma tai yra vienas iš protokolų su kuriuo WSDL saveikauja.

WSDL 2.0 2007 metų birželio mėnesį tapo W3C rekomenduojama WSDL versija. WSDL 1.2 buvo pervadinta į WSDL 2.0, nes turėjo ryškių pokyčių į savo senesnę versiją WSDL 1.1. Pagrindiniai pakeitimai: Praplėsta aprašomoji kalba. Išimtos pranešimų konstrukcijos(message) Operatorių overloadinimas nebepalaikomas PortTypes pakeitė interfaces Ports pakeisti į endpoints.

Praplėsta aprašomoji kalba. WSDL 1.1 tai reiškė - Web Service Definition Language, o po 2.0 – Web Services Description Language. Taip sakant „Definition“ virto į „Description“, (apibrežimas į aprašymą).

Išimtos pranešimų konstrukcijos(message) Pranešimai tapo interface dalimi, ir ten inicijuojami naudojant XML Schema.

Operatorių overloadinimas nebepalaikomas Buvo išimtas, nes kai servisas turi metodus tuo pačiu vardu ir naudojami per HTTP/SOAP tai nėra kaip atpažinti, kuri metodą reikėtų iškviesti.

  • MS PowerPoint 365 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (674 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simonas
  • WSDL samprata ir panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
WSDL samprata ir panaudojimas. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/wsdl-samprata-ir-panaudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 18:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo