X Įmonės veiklos analizė


Vertikali balanso analize. Įmonių veiklos analizė. Kas yra veiklos analize. Vertikalioji balanso analize. Įmonės x veiklos analizė. Horizantalioji analize. X imonės balansas. X imones analize. Transporto imones veiklos analize. X” įmonės veiklos efektyvumo rodiklių analizė.

Įvadas. Horizontalioji analizė. Horinzontalioji balanso analizė. Horizontalioji pelno ( nuostolių) analizė. Vertikalioji analizė. Vertikalioji balanso analizė. Vertikalioji pelno ( nuostolių) analizė. Pelningumo analizė. Pardavimų, turto ir nuosavo kapitalo pelningumo analizė. Grynojo pardavimų pelningumo pokytį iš viso ir dėl atskirų veiksnių įtakos. Mokumo analizė. Trumpalaikio mokumo rodiklių analizė. Bendrojo mokumo koeficiento pokytį iš viso ir dėl atskirų veiksnių ųtakos. Ilgalaikio mokumo rodiklių analizė. Bendros skolos rodiklio pokytį iš viso ir dėl atskirų veiksnių įtakos. Įmonės veiklos efektyvumo analizė. Atsargų, debitorinio įsiskolinimo ir ilgalaikio turto apyvartumo rodiklių analizė. Ilgalaikio turto apyvartos pokytis iš viso ir dėl atskirų veiksnių įtakos. Išvados.

Įmonės veiklos analizė, tai objektyvus ir visapusis įmonės veiklos tyrimas, siekiant įmonės vadovo nustatytų tikslų.

įmonėje sukaupta informacija turi būti objektyviai įvertinta. Tinkamai ir objektyviai neįvertinus informacijos, negalima priimti tikslių valdymo sprendimų. Įmonės veiklos analizė yra viena iš objektyviausių būdų tinkamai įvertinti informaciją. Tai didžiausia jos reikšmė ir privalumas. Be to įmonės veiklos analizė padeda geriau suvokti įmonėje vykstančius reiškinius ir procesus, o svarbiausiai priimti optimalius valdymo sprendimus. Priimti optimalius valdymo sprendimus yra labia sunku. Geriausiai tai padaryti padeda įmonės veiklos analizė. Atskleisti perspektyvius rezervus ir valdyti sudėtingus ūkinius procesus bei reiškinius ir yra įmonės veiklos analizės esmė. Ji yra vienas svarbiausių valdymo sistemos elementas.

įmonės veiklos analizė padeda nustatyti ųmonės veiklos finansinius aspektus, įvertinti esamą padėtį ir numatyti ateities perspektyvas. Šios analizės informacija padeda patikrinti ar priimti tikslūs sprendimai, taip pat pagrįsti esamus ir būsimus valdymo sprendimus. Visa gtai labia svarbu šiuhorizontalioji analizė – dviejų ar daugiau metų, finansinių ataskaitų duomenų palyginimas. Ši analizė padeda nustatyti atitinkamų rodiklių dinamiką, kuri apskaičiuojama absoliučiais dydžiais ir procentais, tai yra, nustatomi nukrypimai nuo bazinių rodiklių.

Iš horizontaliosios balanso analizės matome, kad įmonės bendra turto suma per vienerius metus padidėjo 13400,00lt arba 1,74 %. Šiam turto padidėjimui didžiausią štaka per nagrinėjamus metus padarė ilgalaikio turto pasdidėjimas, tai yra 11400,00 lt arba 2,08 % ir trumpalaikio turto padidėjimas 2000,00 lt arba 0,89 %. Trumpalaikio turto sudėtyje atsargų vertė padidėjo 5000,00 lt arba 7,69 %. Per vienerius metus gautinos sumos sumažėjo 2000,00 lt arba 1,29 %. Pinigai ir pinigų ekvivalentai sumažėjo 1000,00 lt arba 25,00 %. Tai labai didelis pokytis, kuris daug pasako apie įmonės ekonominę padėtį, kuri neatrodo, kad yra labai gera.

Ilgalaikio turto horizantalioji analizė rodo, kad jo bendra suma per vienerius metus padidėjo 11400,00 lt arba 2,08 %. Jo sudėtyje pastatų ir statinių, mašinos ir įrengimai, transporto priemonės duomenys nesikeitė, tuo tarpu žemė padidėjo 1000,00 lt arba 0,28 %. Po vienerių metų gautinos sumos padidėjo 10300,00lt arba 29,68 %. Kitas finansinis turtas padidėjo 100,00 lt arba 20 kartų.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1412 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • X Įmonės veiklos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
X Įmonės veiklos analizė. (2011 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/x-imones-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 08:08
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo