X produkcijos savikainos skaičiavimas


Įvadas. Praktinė dalis. Situacijos aprašymas. Savikainos skaičiavimo metodas. Išlaidų kalkuliavimas. Savikainos skaičiavimo atvaizdavimas dk sąskaitose. Išvados. Literatūra.


UAB „Vasara“ įsikūrusi Vilniuje, S.Stanevičiaus g. 4, netoli nuo miesto centro ir strategiškai patogioje vietoje produkcijos išgabenimui ir žaliavų atsivežimui, netoli Eišiškių plento. Jei įmonės veikla bus sėkminga, planuojama plėsti gamybines patalpas. Įmonės pagrindinė ūkinė veikla yra gaminti vaisinės arbatas, kurių sudėtis susideda iš žolelių, o pagamintas arbatas parduoti didiesiems prekybos centrams. Įmonė gamins vaisinę arbatą. Į vaisinės arbatos sudėtį įeina aviečių ir meškauogių lapai. Taip pat prekės sudėtyje nėra priedų bei dažyklių. Gaminant arbatą yra laikomasi visų higienos reikalavimų.

Planuojama, kad įmonėje dirbs 32 darbuotojai: direktorius, vadybininkas, apskaitininkas, administratorė, biochemikas, gamybos padalinio vadovas, 24 pagrindiniai darbininkai ir du pagalbiniai darbininkai. Pagrindiniai ir pagalbiniai darbininkai atliks gamybos darbą ir bus pavaldūs gamybos padalinio vadovui, kuris palaikys tvarką gamybos skyriuje bei prižiūrės, kad gamyba vyktų pagal numatytą planą. Vieni iš svarbiausių įmonės asmenų yra biochemikas ir vadybininkas. Biochemikas užtikrins, kad į arbatas dedamos žolelės nubūtų niekuo užsikrėtusio ir atitiktų įmonės išsikeltus reikalavimus. Vadybininkas ieškos naujų pirkėjų, tarsis su tiekėjais dėl gerų tiekimo, kainų ir kokybės sąlygų. Kiti du svarbūs asmenys įmonės valdyme yra direktorius ir apskaitininkas. Apskaitininkas yra atsakingas už įmonės finansinį stabilumą, mokesčių tvarkymą ir sąskaitų apmokėjimą. Direktoriaus svarbiausias uždavinys palaikyti įmonėje tvarką ir gerą darbo atmosferą.

Įmonėje taikomas užsakyminis produkcijos savikainos skaičiavimo metodas, taikant kintamąją kalkuliaciją.

  • Apskaita Analizė
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1374 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • X produkcijos savikainos skaičiavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
X produkcijos savikainos skaičiavimas. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/x-produkcijos-savikainos-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:43
×