XIX a. miestai


XIX a. Miestai. Šimtai tūkstančių žmonių iš kaimo ūkio ar nedidelės amatininko dirbtuvėlės. Daugiabučiuose gyveno darbininkų šeimos ir buržuazija. Buržuazijos kambarys. Darbininkų šeimos kambarys. Daugiabučių kiemo dydis buvo tokio dydžio. Miestų gatvės buvo siauros, ankštos, tvankios. Žmonės vos prasilenkdavo vienas pro kitą. Nuo XIX a. antrosios pusės Europos miestai buvo pradėti pertvarkyti. Transportas. Miesto transporte pradėta naudoti arklių traukiami vagonai. 1853 m. Londone buvo nutiestas pirmasis požeminis geležinkelis. XIX a. žmonės važinėdavo dviračiais. Industrializacijos metais dygo. Inžinieriai suko galvas, kaip sukurti greitą.

Daugiabučiuose gyveno darbininkų šeimos ir buržuazija. Darbininkų šeimai buvo skiriamas tik vienas kambarys, o buržuazijai keli dideli kambariai.

Daugiabučių kiemo dydis buvo tokio dydžio, kad jame galėtų įsitekti gaisrininkų vežimas. Daugiabučio namo kiemuose nebūdavo gaivaus oro ir saulės spindulių, dėl to gyvenimo sąlygos buvo antisanitarinės, lengvai plito įvairios ligos ir epidemijos.

Nuo XIX a. antrosios pusės Europos miestai buvo pradėti pertvarkyti, modernizuoti. Po to buvo pradėta statyti tobulesnius namus, pagerėjo žmonių buitis, apšviečiama buvo dujomis.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 869 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (250 žodžiai)
  • Žaneta
  • XIX a. miestai
    10 - 6 balsai (-ų)
XIX a. miestai. (2015 m. Sausio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/xix-a-miestai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 19:01
×