XX a. pradžioje Lietuvoje iškilo tautinės tapatybės problema Kaip šią problemą sprendė Lietuvos rašytojai?


XX a. Pradžioje Lietuvoje iškilo tautinės tapatybės problema Kaip šią problemą sprendė Lietuvos rašytojai?


XXa. pradžioje susikūrus Lietuvos valstybei lietuvių literatūroje pradėta diskutuoti apie „tautos dvasią“, „tautinę literatūrą“, buvo iškelta ir „tautinio charakterio“ problema. Kitaip sakant buvo ieškoma stabilių, per amžius nesikeičiančių tautos tapatybės, tautos kultūros pagrindų. Pats žodis tauta reiškia, žmonių grupę, siejamą bendro krašto, dvasinės giminystės, kilmės, tradicijų, kalbos, realigijos bei praeities. Kiekvieno žmogaus tapatybė yra savita, asmeniška ir sudėtinga. Todėl asmenybė ilgainiui gali daugiau ar mažiau pasikeisti, o su ja keičiasi ir jo tapatybė. Tauta taip pat keičiasi, todėl XXa. rašytojai savo kūriniuose pabandė parodyti, koks buvo lietuvis, koks jis turėtų būti dabar ir kas jam trukdė ugdyti savyje tautiškumą. Lietuvos inteligentijai teko viena svarbiausių užduočių – žadinti tautos vienybę, meilę ir pagarbą Lietuvai. Remdamasi trijų rašytojų kūriniais pasistengsiu atskleisti, kokiais būdais Lietuvos rašytojai sprendė tautinės tapatybės problemą.

Pirmiausia norėtųsi kalbėti apie tėvynės šaukliu praminto Maironio indėlį į tautinės tapatybės formavimo procesą. Jonas Mačiulis - Maironis gyveno XIX ir XX a. sandūroje, todėl jį būtų galima laikyti universaliu rašytoju, žadinusiu patriotizmą lietuvių širdyse. Šiam autoriui teko rašyti raštus į nelegalius leidinius dar tuomet, kai lietuvių spauda buvo uždrausta. Jo kūryboje išaukštinami lietuviai karžygiai, kovotojai, grožimasi lietuviška kalba, smerkiami nutautėję, abejingi savo tėvynei žmonės.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (983 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Simona
  • XX a. pradžioje Lietuvoje iškilo tautinės tapatybės problema Kaip šią problemą sprendė Lietuvos rašytojai?
    10 - 3 balsai (-ų)
XX a. pradžioje Lietuvoje iškilo tautinės tapatybės problema Kaip šią problemą sprendė Lietuvos rašytojai?. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/xx-a-pradzioje-lietuvoje-iskilo-tautines-tapatybes-problema-kaip-sia-problema-sprende-lietuvos-rasytojai.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 01 d. 00:24
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo