Xxa. antrosios pusės lietuvių literatūra sąstingiai ir atšilimai


Sastingiai ir atsilimai lietuviu literaturoje. Xxa. antrosios puses lietuviu literatura sastungiai ir atsilimai trumpai. Xx a antrosios pusės lietuvių literatūra ppt.

Lietuvių skaidrės. Xxa. antrosios pusės lietuvių literatūra. Sąstingiai ir atšilimai. Aurelija Grigaitytė, 4Gd. Karo ir pokario metais lietuvių literatūra suskilo į keletą priešingų šakų partizanų žemėse. Vertybiniai apsisprendimai. Rašytojai, kurie prijautė antisovietiniam pasipriešinimui. Autoriai, kurie prisitaikydavo turėdavo savo kūryba skelbti šviesią komunistinio rytojaus viziją. Svarbesni politiniai ir kultūriniai įvykiai. Pagrindinė kontrolierė. Sovietinė viešojo ir privataus gyvenimo kontrolė. Cenzūra paveikdavo ne. Iš Sibiro grįžta. Literatūros klimato atšilimas. Eduardo Mieželaičio eilėraščių rinkinys „Žmogus“ tapo kone oficialia ideologine sovietų valdžios programa. Lietuvių poetai išugdė supratingą auditoriją. Pokario pasipriešinimo dalyviai vadinti „Banditais“.


Rašytojai, kurie prijautė antisovietiniam pasipriešinimui, buvo persekiojami, jų kūryba draudžiama. Karo ir pokario metai reikalavo iš rašytojų apsispręsti: arba atvirai priešintis okupantui, arba nusileisti ir pripažinti jo kūrybos taisykles.

Pagrindinė kontrolierė - cenzūra. Temos apie Lietuvos praeitį draudžiamos. Poezijoje paplito alegorinis rašymas, ezopinė kalba. Negalima minėti mirties ir kitos pesimistinės nuomonės.

Cenzūra paveikdavo ne tik literatūrą, o ir nuotraukas, spektaklius, paveikslus. Buvo klausomasi telefoninių pokalbių, peržiūrimi laiškai, įtaisoma klausymosi įranga. Iš rankų į rankas plito nelegali literatūra. Į Lietuvą plūdo išeivijoje sukurta literatūra.

Iš Sibiro grįžta Antanas Miškinis, Jonas Graičiūnas.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2014 m.
  • Aurelija
  • 12 puslapių (298 žodžiai)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 719 KB
  • Xxa. antrosios pusės lietuvių literatūra sąstingiai ir atšilimai
    10 - 10 balsai (-ų)
Xxa. antrosios pusės lietuvių literatūra sąstingiai ir atšilimai. (2014 m. Gruodžio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/xxa-antrosios-puses-lietuviu-literatura-sastingiai-ir-atsilimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:03