XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė


XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė.


Kiekvieną dieną bendraujame, šnekamės, klausinėjame bei atsakinėjame arba tiesiog kalbame ir kalbamės. Ir net nesusimąstome, kad ne tik žmonės, bet ir kiekviena kalba turi savo likimą. Vienos yra pasmerktos išnykti vos pradėtos naudoti, kitos - miršta lėtai, būna ir tokių, kurios ilgą laiką džiugina tam tikrą gentį, bendruomenę ar šalį. Tačiau egzistuoja ir tokių kalbų, kurios tampa itin populiarios ir patrauklios bene didžiajai pasaulio daliai ir net pradedamos vadinti universaliomis. Todėl yra įdomu: kas lemia tai, jog kai kurios kalbos yra populiaresnės, labiau mėgiamos ir vartojamos nei kitos?

Kalbų populiarumą lemia jų paprastumas. Tai teiginys, su kuriuo galima sutikti arba ne. Iš vienos pusės, kuo kalba yra lengvesnė, suprantamesnė, tuo didesnė žmonijos dalis gali be kančias keliančių pastangų ją išmokti ir naudoti. Lietuvių kalbos žodyne žodis „paprastas“ apibūdinamas kaip eilinis, įprastas, niekuo neišsiskiriantis, nesudėtingas. Todėl žvelgiant kitu kampu, kyla klausimas: ar egzistuoja kalba, kurią būtų teisinga vadinti paprasta? Juk norint apibūdinti jausmus, viltis, svajones, būsenas neužtenka vien paprastų arba, kitaip tariant, eilinių, niekuo neišsiskiriančių šablonų.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (775 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deividas
  • XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė
    10 - 5 balsai (-ų)
XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė. (2016 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/xxi-amziaus-pabaigoje-is-7-tukstanciu-siandien-pasaulyje-egzistuojanciu-kalbu-ir-dialektu-liks-maziau-negu-puse.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:15
×