Ypatingų poreikių vaikų ugdymas. Knygos recenzija


Vaikiškų knygų recenzijos. Ypatingu vaiku ugdymas. Vaikiškų knygų aprašymai. Vaikisku knygu aprasymas. Knygu recenzija. Ypatingu poreikiu vaikai. Knygos vaikams recenzijos pavyzdys. Vaikiškos recenzijos. Kaip aprasyti knyga vaiku karas. Mira rothenberg. vaikai smaragdo akimis.

Miros Rothenberg knygos "Vaikai smaragdo akimis" recenzija.

Labai įtraukianti knyga ir skaityti ją buvo įdomu nors nelengva. Pirmasis įspūdis, kad ji apie karo nuskriaustus vaikus, bet pradėjus skaityti „Džonio istorija“ supratau, kad pirmas įspūdis buvo klaidingas ji apie psichikos sutrikimus. Juk joje rašoma apie vaikus, turinčius sunkių emocinio vystymosi sutrikimų. Skaitydama Miros Rothenberg knygą supratau, kokia menka riba skiria mus nuo jų. Paskaičius supratau, kad panašūs skirstymai nėra labai prasmingi ir kad tarp mūsų, sveikųjų, ir jų, turinčiu proto negalios, yra daugiau panašumų nei skirtumų. Visiem manantiems jog mus daug kas skiria nuo jų siūlyčiau paskaityti šią Miros Rothenberg knygą, kad suprastu kas yra kas.

Knyga Amerikoje buvo išleista 1960, 1977, 1987 ir 2002 metais. Joje žymi JAV psichologė Mira Rothenberg (vaikystę praleidusi Vilniuje) aprašo savo ilgametę patirtį, sukauptą dirbant su vaikais, turinčiais sunkių emocinio vystymosi sutrikimų. Tai tikros sielų pažinimo ir gydymo meistrės patirtis, žavinti įstabia vaiko dvasios analize, neįtikėtina kantrybe ir gebėjimu išlaukti, o išlaukus – padėti vaikui išeiti iš jo paties susikurtos citadelės „Kiekvienas vaikas statosi nuosavą citadelę. Kadangi visi vaikai yra skirtingi, tai ir citadelės skiriasi, taigi skirtingi yra ir tiltai, kuriuos mes privalome statyti, norėdami patekti į citadelę“. Tokias citadeles vaikystėje statome visi, saugodamiesi baimių, pavojų, žiaurios tikrovės. Šios citadelės mus saugo ir padeda išlikti tuo kas esame, bet tuo pačiu jos turi netrukdyti mums tobulėti dvasiškai ir gyventi mus supančiame pasaulyje.

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (434 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mona
  • Ypatingų poreikių vaikų ugdymas. Knygos recenzija
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ypatingų poreikių vaikų ugdymas. Knygos recenzija. (2012 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ypatingu-poreikiu-vaiku-ugdymas-knygos-recenzija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 16 d. 00:53
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo