Žaibosaugos reikalavimai ir dokumentacija


Įžanga. Žaibo išlydis. Išorinė apsauga nuo žaibo. Energetinių objektų apsauga nuo viršįtampių. Žaibosaugos dokumentacija. Išvados.


metalinis stiebas su papildomu vertikaliuoju žaibo priėmikliu, sujungtu su šio objeko konstrukcija;

Antenų ir objektų vidaus įrenginių apsauga bus užtikrina, jei žaibo srovė nepateks į antenos kabelių ekraną.

3. Metalinės stogų dangos. Šias dangas reikia naudoti apsaugai nuo žaibo šiais atvejais:

Kai metalas ne plonesnis kaip 0,5mm ir kai nėra stogo dangos performavimo pavojaus bei po stogo dangos paviršiumi nėra degių medžiagų;

4. Degių medžiagų dangos. Statiniuose, kurių stogai pagaminti iš degių medžiagų, apsaugą užtikrina iškelti horizontalieji žaibo priėmikliai, neizoliuoti vertikalieji žaibo priėmikliai arba aukšti neizoliuoti horizontalieji žaibo priėmikliai. Iškeltų žaibo priėmiklių naudojimas pateisinamas, jeigu stogas yra iš šiaudų ar kitų ekvivalentiškų medžiagų, tai yra ne medinis. Minimalus atstumas tarp medžio šakų ir stogo iš degios medžiagos turi būti d = 2m, kad būtų galima užtikrinti saugumą, žaibui pataikius tiesiai į medį.

5. Įžemintuvai. Žaibosaugos įrenginio įžemintuvas atlieka mažos varžos grandinės antžeminių žaibo iškrovų srovių tekėjimui funkciją, taip pat užtikrina apsaugą nuo viršįtampių. Egzistuoja keli įžemintuvų tipai. Natūralieji įžemintuvai ir dirbtiniai įžemintuvai. Pastarieji įrengiami tuomet, kai objekte neįmanoma panaudoti natūraliųjų įžemintuvų arba jų panaudojimas nėra tikslingas.

Viršįtampių tyrimai elektroenergetikos sistemoje yra svarbus ir gana sudėtingas uždavinys. Pereinamieji procesai gali turėti įtakos daugeliui elektroenergetikos sistemos sudedamųjų dalių. Turi būti tikamai modeliuojamas elektros tinklas, kuris yra sutelktųjų ir paskirstytųjų talpų, laidžių, varžų bei induktyvumų junginys, turintis virpesių kontūro savybių. Normalaus darbo metu šios savybės nepasireiškia. Atsiradus kokiam nors parametrų pokyčiui staigiai pakinta tinklo struktūra ir dėl dinklo elementuose sukauptos elektrinės ir magnetinės energijos perskirstymo atsiranda virpamieji procesai. Viršįtampiai apibūdinami amplitudės koeficientu:

  • Microsoft Word 152 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1579 žodžiai)
  • Kolegija
  • Manta
  • Žaibosaugos reikalavimai ir dokumentacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Žaibosaugos reikalavimai ir dokumentacija. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/zaibosaugos-reikalavimai-ir-dokumentacija.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 22 d. 13:03
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!