Žalgirio arenos apželdinimo projektas


Įvadas. Bendri objekto duomenys. Geografinė padėtis. Demografiniai rodikliai. Gamtinės - klimatinės sąlygos. Dirvožemis. Esami augalai ir jų būklė. Projektinė dalis. "žalgirio" arenos apželdinimo projekto preliminari sąmata. Literatūra. Priedai.


Arenoje taip pat rengiami ir privatūs vakarai, įmonių sukaktys, muzikos apdovanojimai. 

Rytinėje pusėje projektuojamas sklypas ribojasi su "Žalgirio" arena, o už Nemuno gerai matomas prekybos ir pramogų miestelis "Akropolis". Pietvakarinėje salos dalyje – Nemuno senvagė, o už jos Fredos rajono pramoniniai statiniai, tarp kurių ir Minkovskių g. esantis AB "Kauno grūdai" kompleksas. Į vakarus toliau tęsiasi salos teritorija su pasodintomis medžių ir krūmų grupėmis.

Šiaurės rytų pusėje esančioje salos dalyje įrengta dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, skirta renginių, vykstančių "Žalgirio" arenoje, dalyviams.

Šie plotai nuo likusios parko dalies akivaizdžiai atskirti taku, kurie prasideda ties Simono Daukanto tiltu ir veda iki Nemuno kranto.

Kadangi projektuojama teritorija yra natūraliai susiformavusioje saloje, jai yra būdingi nevienodi žemės aukščiai. Aukščiausia vieta yra ties teritorijos centru, o šiaurės rytų ir pietvakarių pusėse jaučiamas nuožulnumas link upės vagos.

Projektuojamo objekto teritorijoje, naujai pastatytoje arenoje per metus įvyksta iki 70 renginių, įskaitant ne tik sporto, bet ir įvairius koncertus, cirko pasirodymus, muges, parodas, kurios kartais vyksta ne tik pačioje arenoje, bet ir aplink esančioje teritorijoje. Arenoje taip pat yra amfiteatras. Patalpos nuomuojamos vienam didžiausių sporto klubų Kaune, kuris pritraukia nemažai klientų.

Pagal biogeografinį rajonavimą, augaliją ir gyvūniją, Kauno miestas patenka į rytinę Baltijos provinciją, Nemuno slėnio vienetą. Kauno miestas išsidėstęs lygumoje, kuri nuo jūros lygio yra pakilusi per 70-80 metrų.

Kai kurie medžiai yra mechaniškai pažeisti, todėl yra nedekoratyvūs, ligoti, be to jie nedera prie projektuojamos aplinkos, todėl juos reiktų naikinti, keičiant naujomis želdinių grupėms, pagyvinant ne tik salos, bet ir miesto centro vaizdą.

Pagrindinis „Žalgirio“ arenos apželdinimo tikslas - sukurti kokybiškas ir tarpusavyje suderintas, estetiškai patrauklias, funkcionalias, bei harmoningas želdinių grupes išlaikant erdves, siekiant suderinti projektuojamą sklypą augalų atžvilgiu, išsaugoti ir tinkamai sutvarkyti esamas žaliąsias miesto erdves, įvertinus geologines vietos sąlygas pasiūlyti tinkamiausias augalų rūšis ir veisles, padėsiančias sukurti tvarų ir ilgaamžį vaizdą, kuris turi derėti ne tik prie arenos pastato kolorito bet ir prie miesto urbaniztinio peizažo. Projektuojant ir parenkant augalus, buvo atsižvelgiama į esamo dirvožemio būklę, vyraujančių vėjų kryptį ir stiprumą, saulėtumo trukmę, taip pat projektuojamo augalo atsparumą, reiklumą bei savybes.

  • Microsoft Word 4059 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1839 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anisimovų
  • Žalgirio arenos apželdinimo projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Žalgirio arenos apželdinimo projektas. (2017 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/zalgirio-arenos-apzeldinimo-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 09:47
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!