Žaliųjų ir mėlynųjų projektų valdymas


Žaliųjų ir mėlynųjų projektų valdymas. Žalieji projektai/tvarūs projektai. Kas yra tvarus vystymasis? Apibrėžiamas kaip „Vystymasis. M. Rugsėjo 20 d. Europos Komisija pateikė veiksmų planą. Numatytomis priemonėmis siekiama iš esmės pakeisti gamybą ir vartojimą. Klimato kaita. Žiedinė ekonomika. Kadangi įvairios medžiagos ir produktai tapo prieinamesni ir įperkamesni. Perėjimas prie žiedinės ekonomikos. Perėjimas prie žiedinės. Mėlynasis augimas. Mėlynasis augimas – ilgalaikė strategija. Strategiją sudaro trys. Jūrų baseinų strategijos, skirtos užtikrinti.


Kas yra tvarus vystymasis? Apibrėžiamas kaip „vystymasis, atitinkantis dabarties poreikius, ir neatimantis iš ateities kartų galimybės tenkinti savo poreikius“, tva- rus vystymasis buvo pagrindinė susitikimo, dažnai vadinamo pasaulio aukščiausiojo lygio susitikimu, įvykusio Rio de Žaneire 1992 m., tema. Jo metu pasaulio lyderiai pasirašė konvencijas dėl klimato kaitos ir biologinės įvairovės. Susitikimo pabaigoje jie paskelbė deklaraciją, kurioje išdėstyti 27 principai, susiję su aplinka ir tvariu vystymusi.

2011 m. rugsėjo 20 d. Europos Komisija pateikė veiksmų planą, kuriuo siekiama užtikrinti, kad Europos ekonomika iki 2050 m. taptų tvari. Efektyviai išteklius naudojančios Europos kūrimo veiksmų plane nurodoma, kaip užtikrinti efektyviu išteklių naudojimu grindžiamą augimą, kad sudarytume sąlygas būsimai gerovei ir klestėjimui.  Veiksmų plane nurodomi ekonomikos sektoriai, kuriuose naudojama daugiausiai išteklių, ir siūlomos priemonės bei rodikliai, kurie padėtų imtis reikiamų veiksmų Europos ir tarptautiniu lygmeniu.  Tai darbotvarkė, kurią įgyvendinant būtų skatinamas konkurencingumas ir augimas, pagrįstas tausesniu išteklių naudojimu gaminant ir vartojant prekes, taip pat verslo ir užimtumo galimybėmis, kurių teikia perdirbimas, geresnis produktų dizainas, medžiagų pakaitalų naudojimas ir ekologinė inžinerija.

Numatytomis priemonėmis siekiama iš esmės pakeisti gamybą ir vartojimą, skatinti investuotojus remti ekologiškas inovacijas ir daugiau dėmesio skirti ekologiniam dizainui, ekologiniam ženklinimui ir viešojo sektoriaus institucijų žaliesiems pirkimams.

  • MS PowerPoint 1163 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (799 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sipa
  • Žaliųjų ir mėlynųjų projektų valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Žaliųjų ir mėlynųjų projektų valdymas. (2020 m. Birželio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/zaliuju-ir-melynuju-projektu-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 19:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo