Žalos atlyginimas dėl darbuotojo sveikatos sužalojimo ar darbuotojo mirties įvykus nelaimingam atsitikimui darbe


Įvadas. Žalos materialinės atsakomybės atsiradimo sąlygos ir samprata. Žala, kai darbuotojas miršta ar yra sužalojamas. Žala, kai pažeidžiami darbuotojo turtiniai interesai. Neturtinė žala. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas : nustatyti kokios yra socialinės garantjos , žalos atlyginimas asmeniui įvykus nelaimingam atsitikmui darbe, mirties atveju.

Nukentėjusieji : laikomi darbuotojai, kuriems sužalota sveikata, ir asmenys, turintys teisę gauti žalos atlygnimą nukentėjusiajam mirus.

3.Tuo atveju, jeigu yra pažeidžiami darbuotojo interesai dėl neteisėto darbo sutarties sąlygų pakeitimo, nušalinimo ar atleidimo iš darbo,darbuotojų interesus saugo Lietuvos Respublikos DK, bei kiti įstatymai.

4.Už neturtinę žalą nėra ribojama įstatymo, todėl nukentėjęs asmuo gali reikalauti tiek, kiek subjektyviai įvertina pinigais dvasinius išgyvenimus, nepatogumus, dvasinius sukrėtimus, , pažeminimą, reputacijos pablogėjimą, todėl darbdavys,kuris norinti apsisaugoti nuo nuostolių, privalo laikytis DK ir kitų įstatymų reikalavimų, ypač darbuotojų saugos ir sveikatos, atsiskaitymo su darbuotojais bei atleidimo ir drausminių nuobaudų taikymo srityse.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2790 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrė
  • Žalos atlyginimas dėl darbuotojo sveikatos sužalojimo ar darbuotojo mirties įvykus nelaimingam atsitikimui darbe
    10 - 3 balsai (-ų)
Žalos atlyginimas dėl darbuotojo sveikatos sužalojimo ar darbuotojo mirties įvykus nelaimingam atsitikimui darbe. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/zalos-atlyginimas-del-darbuotojo-sveikatos-suzalojimo-ar-darbuotojo-mirties-ivykus-nelaimingam-atsitikimui-darbe.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 20 d. 05:50
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!