Žarnyno infekcijos


Analiniu uzkreciamos ligos. Žarnyno+užkrečiamos+ligos. Salmoneliozė referatai. Infekcines ligos referatas. Infekcinės kilmės viduriavimas. Kas yra zarnyno infekcija. Zarnyno infekcija. Kontaktas su zarnyno infekcija. Rotavirusine infekcija referatas.

Įvadas. Infekcinės kilmės viduriavimas. Rotavirusinė infekcija. Kaspinuočiai. Salmoneliozė. Vidurių šiltinė. Infekcinės kilmės viduriavimo profilaktika. Išvados. Literatūros sąrašas.

Žarnyno infekcinės ligos yra lengvai užkrečiamos. Jos plinta fekaliniu - oraliniu; buitiniu kontaktiniu (žaislai, patalynė), per vandenį, oro – lašeliniu būdu. Tai turi ypač didelę svarbą darželiuose, mokyklose ar kitose kolektyvinėse įstaigose, kur vaikas gali lengvai užsikrėsti vienas nuo kito. Žarnyno infekcinių ligų dažniausi simptomai yra viduriavimas, karščiavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, sumažėjęs apetitas. Skirtingų paminėtų ligų eiga gali būti lengvesnė, bet remiantis statistiniais duomenimis stebima, kad žarnyno infekcija dažnai gali baigtis sunkiomis komplikacijomis: pvz.: dehidratacija, kuri ypač pavojinga yra jaunesniems kaip 2 metų vaikams; stipria organizmo intoksikacija; inkstų funkcijos nepakankamumu; kraštutiniu atveju – mirtimi ir kt. Labai svarbi yra šių ligų prevencija, kur labai svarbu vaidmenį atlieka tinkama higiena, kurios turėtų prisilaikyti ne tik vaikai, bet ir personalas.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2109 žodžiai)
  • Žarnyno infekcijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Žarnyno infekcijos. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/zarnyno-infekcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:26
×