Želdynai ir jų auginimas


Želdynai ir ju irengimas. Samanu auginimas. Samanu rulonine veja kaune. Dekoratyvines zoles auginimasir ju ligos. Dekoratyviniu medziu genejimas. Augalų priežiūra vejoje pavyzdžiai. Dekoratyvinių krūmų dauginimas. Geliu zeldynu pavyzdziai. Žolių auginimo.

Želdynų auginimas. Pratarmė. Bendruomenės želdynų sodmenų auginimo technologijos. Vejos. Vejų įrengimas ir priežiūra. Vejų tipai. Vejų įrengimas ir priežiūra. Ruloninės vejos. Papildomos technologinės priemonės vejai įrengti. Gėlių auginimas ir prižiūra. Gėlių kūrimo taisyklės. Gėlyno kūrimo pagrindai. Gėlių kero forma ir tankumas, faktūra. Gėlių spalvos. Gėlių sodinimas ir priežiūra. Gėlių tręšimas. Gėlių priežiūra. Sodo augalų augavietė ir jos priežiūra. Augalų daigų auginimas. Sodo augalų dauginimo būdai. Sodo augalų genėjimas. Dekoratyvinis medžių formavimas. Medžių ir krūmų sodinimas. Pasodintų medžių ir krūmų priežiūra. Vijoklinių augalų auginimas ir priežiūra. Svogūninių augalų auginimas ir priežiūra. Žolinių augalų auginimas ir priežiūra. Lysvių pakraščių priežiūra. Literatūra.

Vejų įrengimas prasideda nuo žemės paruošimo darbų. Geriausias laikas – ruduo, nors galima dirbti ir pavasarį. Dirva suariama arba sukasama, kultivuojama, išakėjama ir sulyginama. Palaistoma, jei nelyja ir palaukiama kol sudygs piktžolės. Kai jos pasiekia 10-15 cm aukštį jos nupurškiamos herbicidais uraganu, raundapu ar dalgiu. Po 10-15 dienų pašalinamos žolių ir samanų liekanos. Dirvai reikia leisti susigulėti 2-3 savaites ir po to išlyginti paviršių, papildomai užpilti derlingų žemių sluoksnį.

Dirva turi būti laidi orui ir drėgmei, lengva ir derlinga. Dirvoje turi būti geras drenažas. Yra rekomenduojamas 15 cm drenažinis dirvos sluoksnis. Sunkios ir molingos dirvos užpilamos 10-15 cm smėlio sluoksniu, kuris sumaišomas su viršutiniu dirvos sluoksniu. Rūgščios dirvos kalkinamos, dirvos pH turi būti apie 5,6-6,5. prieš žolių sėją įterpiamos kompleksinės trąšos. Rekomenduojama trąšų norma – 30-50 g m-2.

  • Žemės ūkis Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1565 KB
  • 2013 m.
  • 29 puslapiai (11549 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Želdynai ir jų auginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Želdynai ir jų auginimas. (2013 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/zeldynai-ir-ju-auginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:06
×