Žemaičiai referatas


Žemaitiškas ketureilis. Zemaitiski ketureiliai. Zemaiciu ketureiliai. Zemaitiski keturailiai. Žemaitiški ketureilis. Referatai apie zemaicius. Patarlės ir priežodžiai skaidres. Referatai apie zemaitija. Rasynelis apie zemaicius.

Įvadas. Kas būdinga. Žemaičių namai ir trobos. Žemaičių valgiai. Žemaičių apranga. Moterų drabužiai. Vyrų drabužiai. Žemaičių dainos. Padavimas. Apie masčio ežero kilmę. Papročiai. Apdainavimai. Mįslės. Patarlės ir priežodžiai. Tautosaka. Pasakojamosios tautosakos esminiai bruožai. Ketureilis. Kryžiažodžio klausimai. Kryžiažodžio atsakymai. Panaudoti šaltiniai.

Žemaitija (ankzčiau tiesiog Žemaičiai) yra vienas iš Lietuvos etnokultūrinų regionų, taip pat geografinis ir istorinis regionas. Pirmas paminėjimas – 1279 m., kur minimi du žemaičių kunigaikščiai dalyvavę taikos sudaryme tarp Lietuvos ir Volynės-Galicijos kunigaikštysčių 1215m. Žemaitijos etninio regiono sostine laikomi Telšiai, nors istoriškai Žemaičių žemės centras visad buvęs Medininkų žemėje, Medininkuose (dabartiniai Varniai). Būtent Medininkų žemė buvo nuolatinis kryžiuočių taikinys- į ten vedė daugelis jų žygių, Kai buvo puolami žemaičiai. Medininkuose 1417m. buvo įkurta ir žemaičių vyskupija. Kiti svarbūs žemaitijos centrai buvo Raseiniai, Kražiai ir Šiauliai: šiuose miestuose rinkdavosi Žemaitijos seniūnijos seimeliai. 1441m. Žemaitija tapo automatiška LDK sudėtyje. Tais pačiais metais Žemaitijai buvo suteiktas oficilus Kunigaikštystės statusas ir ji buvo įkurta į LDK, o vėliau ir į ATR valdovų titulus.

  • Microsoft Word 1929 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (1778 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ausrine
  • Žemaičiai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Žemaičiai referatas. (2013 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemaiciai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 17:26
×