Žemaičių muziejus ,,Alka''


Žemaičių muziejus ,, alka’’. Žemaičių muziejus ,, Alka ". „ Agripina neša savo vyro palaikus “. Irena Ramanauskienė.


Telšių apskritis - Žemaičių žemės vidurinė dalis, suvaidinusi ypatingą vaidmenį Lietuvos valstybės istorijoje. Pagal teritorijos dydį ir gyventojų skaičių ji yra mažiausia Lietuvoje, tačiau jos reikšmė yra pakankamai didelė. Apskrities plotas - 4139 km2. Telšių apskritis apima tris administracinius regionus: Mažeikių, Plungės ir Telšių.

Telšių rajonas - centrinė Žemaitijos dalis. Rajono plotas - 143,9 km2. Iš jų 3,2 km2 užima miestai ir gyvenvietės, 2,9 km2 - pramonės įmonės, keliai, 76,2 km2 - žemės ūkio paskirties plotai, 43,0 km užima miškai ir 18,6 - kitos paskirties plotai.

Nelengvomis sąlygomis darbštūs telšiečiai sukūrė pramonės potencialą ir pertvarko žemės ūkį, atkurdami buvusias tradicijas. Telšių rajone yra nuo seno susiklosčiusios gražios kultūrinio gyvenimo tradicijos. Jos susietos su Žemaičių kultūros ir tradicijų puoselėjimu.

Telšiai - Žemaitijos sostinė, apskrities, rajono ir vyskupijos administracinis centras, įsikūręs bemaž Žemaitijos centre, svarbių kelių sankryžoje, prie Masčio ežero.

Kultūra - neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Ji glaudžiai siejasi su praeities kartų patirtimi, parodo tautos kūrybines galias, primena nacionalinio ir socialinio išsivadavimo kovas, atspindi žmonių papročius ir tradicijas. Ji kartu yra lyg neišsenkantis šaltinis, iš kurio semiasi patirties jaunosios kartos, tęsdamos ir turtindamos kultūrinį palikimą. Tokią paskirtį Telšių rajone atlieka Žemaičių muziejus,,Alka".

„Senutė veria siūlą“, „Vyro Portretas“.

Biednioko ūkininko sodyboje (gyvenamojo namo įranga ir apstatymas);

Žemaitijos muziejaus gamtos skyriaus pasididžiavimas – tai meškos, kurios buvo nušautos 1870 m. Žemaitijos apylinkėse. Sakoma, kad tai to meto paskutinės apylinkės meškos. Į muziejų jos buvo atvežtos iš Žemaitijos vyskupijos rūmų. O vyskupijos rūmai 1926m. jas gavo iš Šaukėnų dvaro. Ekspozicijoje daug įvairiausių paukščių iškamšų, šernų, vilkų, stirnų ir t.t.

Kultūra, kaip ir daugelis kitų žmogaus veiklos sričių, patyrė daug negandų, netekčių ir praradimų, tačiau kultūros įstaigos savo veikla kelia žmogų, jo dvasią, puoselėja tautinę kultūrą, tradicijas, papročius, atstato tautai ir žmogui reikšmingus paminklus, vietas, atgaivina pamirštas reikšmingas datas.

  • Kultūra Aprašymas
  • Microsoft Word 361 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1883 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabija
  • Žemaičių muziejus ,,Alka''
    10 - 9 balsai (-ų)
Žemaičių muziejus ,,Alka''. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemaiciu-muziejus-alka.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:28
×