Žemaitė Marti Ar mane sujaudino Katrės likimas?


Žemaitės marti. Marti zemaite. Žemaitė marti rasinys. Žemaitės marti rašinys. Zemaite marti analize. Žemaitė marti aprašymas. Zemaites marti aprasymas. Rasinys marti. Zemaite marti knyga. Marti rasinys.

Zemaite-zymiausia lietuviu realizmo kureja, prozos klasike. Savo kuriniuose ji apraso lietuvos valstieciu gyvenima, ju buiti, paprocius, tarpusavio rysius. Rasytoja savo kuriniuose gvildena ivairias socialines problemas, perteikdama jas kaip seimos nesutarimus. Katres ir jono vestuves bei toliau sekes gyvenimas ir buvo viena tu problemu, kuria zemaite kritikavo savo apsakyme “marti”.

Katres ir jono vestuves bei toliau sekes gyvenimas ir buvo viena tu problemu, kuria zemaite kritikavo savo apsakyme marti .

Jau pirmaisiais apsakymo sakiniais atskleidziamas busimos marcios likimas: kad pinigus duos, near ko ziureti i merga < byk tik simtus paskleis, kito nieko nereik . Tokie zodziai byloja apie busima marcios padeti – tarsi pinigu saltini, vingio skoloms apmoketi.

Katre – pasiturinciu tevu dukte. Senmerge. Tinkamesnio varianto vingiai ir nebutu sugalvoje. Nedrasi, nuo tevu priklausoma mergina, priversta teketi uz nemylimo ir nenorimo vyro: katre verke, kaip lietus lijo . Zemaite savo kurinyje marcia charakterizuoja kaip darbscia, tevus mylincia, nuolankia mergina. Taciau pamokanciai zvelgia i jos naivuma, tikejima geresniu gyvenimu: kad tik isaustu kuomet geresne dienele! .

Mano akimis, katre buvo visapusiskai isnaudojama. Seimos despotui vingiui ji buvo reikalinga skoloms apmoketi.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (295 žodžiai)
  • Žemaitė Marti Ar mane sujaudino Katrės likimas?
    10 - 1 balsai (-ų)
Žemaitė Marti Ar mane sujaudino Katrės likimas?. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemaite-marti-ar-mane-sujaudino-katres-likimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:42
×