Žemaitė. Motinos paveikslas kūriniuose


Žemaitė marti vertybės. Zemaites marti katres paveikslas. Žemaitė marti katrės paveikslas. Zemaites marti jono paveikslas. Katres paveikslas. Zemaite marti jono paveikslas. Lietuvos kaimas ir jo zmones zemaites ir keturakio kuriniuose rasinys. Katres paveikslas rasinys. Lietuvos kaimas ir jo zmones zemaites ir keturakio kuriniuose. Moters paveikslas zemaites marti.

Motinos paveikslas žemaitės kūriniuose. Ant kuklaus knygos pavidalo jos antkapio Marijampolės kapinėse iškaltas paprastas, bet labai prasmingas užrašas: ,,liaudies rašytoja žemaitė”. Tokiu vardu vadinti žemaitę turime visišką teisę: ji iš tiesų taip sutapusi su liaudimi, su jos gyvenimu, kasdieniniais rupesčiais ir kova už šviesesnę ateitį, kaip joks kitas lietuvių rašytojas. Iš jos kūrinių iškyla anuometinis (XIXa. pab. – XXa. pr. ) etnografinis kaimas, niūrios tamsos ir giedrios šviesos reiškiniai, išnyra lietuvių – valstiečių tipai su savo rūpesčiais ir lūkesčiais.

K. Umbrasas.

Ant kuklaus knygos pavidalo jos antkapio marijampolės kapinėse iškaltas paprastas, bet labai prasmingas užrašas: ,,liaudies rašytoja žemaitė . Pab. – xxa. Pr.

žemaitė – žymiausia Lietuvių realizmo kūrėja, didžiausia žemaitijos rašytoja. Ji sukūrė ryškių charakterių: katrė, petras kurmelis, vingių jonas, topylis. Bet pagrindinė kūrinių situacija – šeimos santykiai. Daugiausia dėmesio skyrė moters likimui. Kritiškai žvelgė į tradicinių moralinių normų pažeidimus. Kūrė teisingo ir gražaus gyvenimo vaizdą. Apsakymuose išryškėja pagrindinis žemaitė rūpestis: meilė, šeima. Tai rašytojos kūrybos centras, tad apsakymų ciklas ir pavadintas - ,,laimė nutekėjimo . Atskiri šio ciklo kūriniai dar labiau pamaloninti - ,,laimelė , ,,laimelėsIštekėti, vesti, sukurti šeimą, pereiti į kitą šeiminę bendriją – tai svarbiausi žmogaus gyvenimo žingsniai nuo amžių. Bet ar tikrai joje moteris patyrė laimę?.

Itin svarbus vaidmuo žemaitės kūriniuos tenka motinėlėms. Jos, ilgą amželį nugyvenusios, turi sukaupusios didžiulę gyvenimo patirtį ir ja jos dalinasi su savo vaikais ir anūkais. Populiarų liaudies posakį – kokie tėvai, tokie ir vaikai – mes galime pritaikyti ir žemaitės veikėjams. Senoji vingienė (,,marti ) yra tipiškas blogos motinos pavyzdys. Nevalyva, netvarkinga, mėgstanti išgerti, tinginė, rėksnė, grubios šnekos: ,,tfu! Tokios lengvadarbės neprašau! Man nereik cackų pacackų! Man reik tokios pat purvabridės kaip ir aš pati . Be to vingienė šeimoje yra beteisė, neturi žodžio, ji pavaldi vyrui – šeimos galvai.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (602 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rytis
  • Žemaitė. Motinos paveikslas kūriniuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Žemaitė. Motinos paveikslas kūriniuose. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemaite-motinos-paveikslas-kuriniuose.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 18:11
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo