Žemdirbystės šakos


Žemės ūkis Augalininkystė Augalininkystės šakos Augalininkystė. Svarbiausia bioprodukcinio ūkio. Kultūrinių augalų ir natūraliosios augalijos naudojimas žmonėms aprūpinti maisto produktais. Javai- jų auginimas yra pagrindinė augalininkystės šaka. Iš žinomų ~ 500 000 augalų rūšių žmogus naudoja ~ 23. Javų auginimas ir toliau koncentruosis Vidurio. Mokslas, tiriantis naminių gyvulių veisimą. Galvijai Arkliai Kiaulės Paukščiai ( vištos. Lietuvos gyventojai gyvulininkyste vertėsi jau II t - mečio pr. Europos ir Š. Amerikos ekonomiškai stiprios šalys plėtoja galvijininkystę ir kiaulininkystę. Daugelis ūkių įvairiose.

Svarbiausia bioprodukcinio ūkio šaka. Tai yra vienas iš seniausių verslų. Pagrindinės žemės ūkio šakos yra: Augalininkystė (žemdirbystė) Gyvulininkystė.

Javai- jų auginimas yra pagrindinė augalininkystės šaka, teikianti žmonijai grūdus (kviečiai, ryžiai, kukurūzai, soros). Daržovės Pašariniai augalai (dobilai, miglės, kukurūzai). Šakniavaisiai (bulvės, batatai, cukriniai runkeliai). Vaisiai Aliejiniai augalai (rapsai, saulėgrąžos, alyvmedžiai). Tonizuojamieji augalai (kavamedžiai, kakavmedžiai, arbatmedžiai, tabakas). Pluoštiniai augalai (medvilnė, linai). Kiti augalai.

Galvijai Arkliai Kiaulės Paukščiai ( vištos, žąsys, kalakutai ir kt.) Avys Ožkos Kiti gyvūnai.

Europos ir Š. Amerikos ekonomiškai stiprios šalys plėtoja galvijininkystę ir kiaulininkystę. Vidurio ir P. Amerikoje vyrauja ganykline gyvulininkystė. Argentina ir Urugvajus dar vadinamas pasaulio mėsos fabriku, ten galvijų skaičius ploto vienetui vienas iš didžiausių pasaulyje. Sausose Azijos stepėse, Irane auginamos avys. Mažuose Kinijos ūkiuose laikoma didžioji dalis pasaulio kiaulių. ,,Juodojoje” Afrikoje laikoma daugiau galvijų negu ožkų ar avių.

  • Žemės ūkis Skaidrės
  • MS PowerPoint 2015 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (486 žodžiai)
  • Rencikas
  • Žemdirbystės šakos
    10 - 3 balsai (-ų)
Žemdirbystės šakos. (2014 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemdirbystes-sakos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 19:40
×