Žemė Mūsų namai


Praktikos darbas. Žemė Mūsų namai. Ūkinė veikla. Vandens tarša. Naftos pramonė. Miestai kurie sau gali leisti viską. Skurdžių šalių problemos ir tarša. Gėlo vandens tausojimas ir jo stokojančios valstybės. Badas ir maisto stoka. Galvijų laikymo sąlygos. Šiltėjantis klimatas. Kultūrinių augalų auginimas. Miškų kirtimas. Išvada.

Žemdirbystės atsiradimas buvo pirmoji, didžioji revoliucija. Tokiu būdu atsirado maisto perteklius, miestai. Grūdai tapo gyvybės šaltiniu. Žmonės dėjo daug pastangų formuodami žemę. Žemdirbystė – labiausiai pasaulyje paplitęs darbas. Puse žmonijos dirba žemę.

Upės iš uolienų išplovė mineralus ir kadaise iš gėlo vandens susidarę vandenynai tapo sūrus nuo druskos. Pelkės sudaro 6% žemės paviršiaus, po jų ramiais vandenimis glūdi gamykla, kurioje augalai ir mikroorganizmai kantriai filtruoja vandenį pasisavindami visus teršalus. Šie pelkynai buvo nusausinti, kad galėtų būti panaudoti kitiems tikslams.

Atradus naftą gimė nauja žmonijos karta. Naudodami naftą, kai kurie iš mūsų pradėjo labai gerai gyventi. Mūsų gyvenimas tapo priklausomas nuo naftos. Mes žinome, kad nafta baigsis, bet nenorime tuo tikėti.

Los Angelas: Automobilių tiek pat kiek gyventojų. Atstumai matuojami ne myliomis, bet kilometrais. Automobilis tapo progreso ir komforto simboliu. New York: Žmogaus gabumų bei žemės turtų panaudojimo simbolis. Milijonų emigrantų darbo jėga. Energijos ir milžiniškos naftos galia.

Dubajus – vakarų klestėjimo modulis. Šalis, kur neįmanoma tampa realybe (pvz: dirbtinai supiltos salos.) Dubajuje nedaug natūraliųjų iškasenų, tačiau už pinigus gautus parduodant nafta, galima įsigyti statybinių medžiagų ir darbininkų iš viso pasaulio.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3344 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (556 žodžiai)
  • Simona
  • Žemė Mūsų namai
    10 - 10 balsai (-ų)
Žemė Mūsų namai. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/zeme-musu-namai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:35
×