Žemės atmosfera. Deguonis. Ozonas, ozono skylės ir problemos


Žemės atmosfera. Deguonis. Ozonas, ozono skylės ir problemos. Žemės atmosfera – Žemės rutulį gaubiantis oro sluoksnis. Sudėtis. Judant vertikaliai atmosferos sudėtis kinta. Aukščiau kaip 600 km pagrindinis komponentas yra helis. Struktūra. Vertikalia kryptimi atmosfera dalijama į keletą sluoksnių – sferas. Troposfera- Nuo žemės. Troposfera – joje dažniausiai keičiasi orai. Keli faktai apie žemės atmosferą. % atmosferos masės yra žemiau. Deguonis – cheminis. Deguonies istorija. Deguonį 1769 m. išskyrė ir aprašė švedų mokslininkas K. Deguonies sandara. Periodo VI. Fizikinės savybės. Bespalvės Bekvapės Dujos Truputį sunkesnės už. Cheminės savybės. Pati svarbiausia tai- kad deguonis palaiko degimą. Panaudojimas. Medicinoje Sprogstamų medžiagų gamyboje Metalų suvirinimams ir pjaustymui Aviacijoje Metalurgijoje Medžiagų deginimui. Ozonas. Ozonas (O3) yra deguonies alotropinė forma. Žemesnėje nei -112 °C temperatūroje virsta į tamsiai mėlyną skystį. Ši reakcija spartėja didėjant temperatūrai ir mažėjant slėgiui. Gavyba ir naudojimas. Ozonas gaunamas veikiant deguonį arba orą ultravioletiniais spinduliais. Ozono skylės. Apie stratosferos ozono sluoksnio nykimą. 1992 m. sausio mėnesį nustatyta, kad ozono sluoksnis virš Lenkijos sumažėjo iki 44 proc. Manoma kad.

Žemės atmosfera – Žemės rutulį gaubiantis oro sluoksnis. Atmosferos masė 5,15×1015 t. Jos slėgis į Žemės paviršių jūros lygyje lygus vidutiniškai 101,3 kPa.

II periodo VI grupėje, A pogrūpyje. Eilės numeris 8. Ar =16 Oksidacijos laipsnis dažniausiai -2.

  • MS PowerPoint 2261 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1036 žodžiai)
  • Silvija
  • Žemės atmosfera. Deguonis. Ozonas, ozono skylės ir problemos
    10 - 5 balsai (-ų)
Žemės atmosfera. Deguonis. Ozonas, ozono skylės ir problemos. (2015 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-atmosfera-deguonis-ozonas-ozono-skyles-ir-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:01
×