Žemės budinimo, derlingumo skatinimo apeigos per Užgavėnes


Zemes budinimo apeigos per uzgavenes. Zemes budinimo derlingumo apeigos per uzgavenes.

Įvadas. Užgavėnių žemės budinimo apeigos. Užgavėnių žemes derlingumo skatinimo apeigos. Dabartinės mūsų Užgavėnės. Literatūros šaltiniai.

1.Užgavėnės – žiemos šventė per kurią bandoma išvyti žiemą ir prišaukti pavasarį. Ši tradicija vyksta jau ilgą laiką, tokią šventę žiemos pabaigoje mūsų protėviai švęsdavo dar iki krikščioniškųjų laikų, tačiau tuomet ji vadinosi kitaip ir trukdavo kur kas ilgiau. Užgavėnės švenčiamos likus septynioms savaitėms iki Velykų. Vieni svarbiausių užgavėnių atributų yra kaukės, įvairios žemės budinimo ir derlingumo apeigos ir žinoma gausūs vaišių stalai. Kaukėmis žmonės bandydavo išgąsdinti žiemą, kad ji pasitrauktų ir užleistų vietą pavasariui. Žinoma valgiai buvo vienas iš lengviausių būdu prisišaukti laimę, reikia valgyti ir tik valgyti, tikima, kad gerai ir sočiai prisikimšus gūžį, busi sotus, laimingas ir stiprus visus metus. Apeigos per užgavėnes yra vienas iš linksmiausių ir įdomiausių papročių. Tinkamai atlikdami įvairiausius darbus manoma, kad galima prišaukti didesnį derlių, geresnį orą ir galbūt netgi antrają pusę.

  • Lietuvių kalba Aprašymas
  • Microsoft Word 73 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (522 žodžiai)
  • Banshee
  • Žemės budinimo, derlingumo skatinimo apeigos per Užgavėnes
    10 - 4 balsai (-ų)
Žemės budinimo, derlingumo skatinimo apeigos per Užgavėnes. (2014 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-budinimo-derlingumo-skatinimo-apeigos-per-uzgavenes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:54
×