Žemės diena


Zemes diena skaidres. Žemės dienos testas. Zemes diena rasinys. Skaidres zemes dienai. Zemes dienos scenarijus. Skaidres apie zemes diena. Zemes diena rasiniai. Zemes diena referatas. Scenarijai zemes dienai. Žemės dienos skaidres.

Turinys. Žemės diena. Žemės diena Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas. Nuo 1971 metų, kada Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena, jis minimas ir švenčiamas įvairiose pasaulio šalyse. Lygiadienis – tai laikas, kada įvairiuose Žemės kampeliuose, išskyrus poliarines sritis, dienos ir nakties ilgumas suvienodėja. Prasideda astronominis pavasaris, diena ilgėja, o naktis trumpėja. Ir taip trunka iki birželio 18 dienos. Nuo 1992 metų Pasaulinė Žemės diena minima ir Lietuvoje. Renginiai šiai dienai pažymėti vyksta ne tik kovo 20-tąją. Jie tęsiasi visą pavasarį – kovo, balandžio ir gegužės mėnesiais. Šių renginių metu ne tik kalbama apie Žemei iškilusius pavojus, apie darnaus vystymosi svarbą ir jo būtinumą. Bene svarbiausia yra praktinė veikla, susijusi su pavasario gaiva, su žiemos pabaiga, su gyvosios gamtos atgimimu. Šioje praktinėje veikloje aktyviai dalyvauja mokyklos, su gamtine aplinka susijusios žinybos, gamtosauginės organizacijos. Jų praktinė veikla pati įvairiausia. Tai ir grįžtančių paukščių sutikimas, inkilų jiems gamyba ir iškėlimas, medelių ir krūmų sodinimas, anksčiau pasodintų priežiūra, užterštos aplinkos valymas, gėlynų įrengimas ir daug kitų darbų. Šioje savitvarkos veikloje privalo dalyvauti visos organizacijos, gamybiniai kolektyvai, akcinės bendrovės, įmonės, esančios ir kaime, ir mieste.

Nuo 1971 metų, kada jungtinės tautos pavasario lygiadienį paskelbė pasauline žemės diena, jis minimas ir švenčiamas įvairiose pasaulio šalyse. Lygiadienis – tai laikas, kada įvairiuose žemės kampeliuose, išskyrus poliarines sritis, dienos ir nakties ilgumas suvienodėja. Ir taip trunka iki birželio 18 dienos. Nuo 1992 metų pasaulinė žemės diena minima ir Lietuvoje. Jie tęsiasi visą pavasarį – kovo, balandžio ir gegužės mėnesiais.

šių renginių metu ne tik kalbama apie žemei iškilusius pavojus, apie darnaus vystymosi svarbą ir jo būtinumą. Jų praktinė veikla pati įvairiausia.

Pavasario lygiadienis paskelbtas pasauline žemės diena, siekiant atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į mūsų planetai kylančias problemas. Žmogus ilgą laiką negailestingai teršė ir niokojo žemę, kovojo su gamta . O žemė – tai gyvas organizmas. Ji leidžia mums ne tik joje gyventi, bet maitina, rengia, suteikia galimybę joje dirbti ir ilsėtis. Už tai privalome ją saugoti, o ne teršti ir niokoti.

Dar xix a. Anglų mokslininkas d. Maršas veikale žmogus ir gamta (1863) rašė, kad žmogaus veikla, pasiekusi tam tikrą ribą, ima negrįžtamai pažeisti gamtos pusiausvyrą. Nuolat didėjantis žmonių skaičius, intensyvėjanti gamyba, vartotojiškas požiūris į gamtos turtus, kelia didelius rūpesčius planetos gamtinei aplinkai. Tai ypač išryškėjo pastaraisiais dešimtmečiais. Nustatyta, kad daugiausia dėl žmogaus veiklos atšyla klimatas, didėja oro tarša, vandens, dirvos užteršimas, mažėja miškų, kinta gamtinės zonos, kyla vandenyno lygis, nyksta augalų ir gyvūnų rūšys. Mūsų motina – planeta žemė gyvena nelengvus laikus. Jai būtina pagalba, globa ir apsauga.

Apie galimus labai nepalankius pokyčius žemėje vykstant klimato atšilimui rodo 2006 metų pabaigoje anglijoje paskelbtos vyriausybės užsakymu atliktas mokslinis tyrimas. Jam vadovavo žinomas ekonomistas pasaulio banko ekspertas nikolas sternas. Jeigu nebus stabdomas klimato atšilimas, prognozuojama pasaulinė ekonominė krizė, prilygstanti pasauliniams karams. Pranešime prognozuojama badas, potvyniai, masinė žmonių migracija, audros, daugybės gyvūnų ir augalų rūšių išnykimas. Taip atsitiks, jeigu nebus sumažinta co2 ir kitų žalingų dujų išmetimas ir žemės atmosfera toliau kils. Ir taip atsitiks ne kada nors tolimojoje ateityje, bet jau mūsų laikais – po 20–30 metų.

Spėjama, kad, pakilus temperatūrai 3ŗc, padidėjęs vandens lygis kels pavojų kas 20-tam planetos gyventojui. O šiame amžiuje temperatūra gali padidėti iki 6ŗc.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1344 žodžiai)
  • Klemensas
  • Žemės diena
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žemės diena. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-diena.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 01:41
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo