Žemės gravitacijos laukas


Žemės gravitacijos laukas. Darbo tikslas išanalizuoti Žemės gravitacijos lauką. Žemės gravitacijos lauką veikiantys veiksniai. Žemės gravitacijos lauko svarba geodezijoje. Žemės gravitacinio lauko kosminiai tyrinėjimai. Gravitacijos lauko ištirtumas Lietuvos teritorijoje. Gravitacija. Gravitacinis laukas. Atmosferos struktūra jonosfera, troposfera. Išvados. Žemės gravitacijos laukui tirti taikomi įvairūs antžeminių matavimų ir kosminės geodezijos metodai. Pirmieji sunkio matavimai Lietuvoje atlikti XIX a.


Žemė susideda iš trijų pagrindinių sluoksnių - plutos, mantijos ir branduolio. Kiekvienas sluoksnis turi skirtingas savybes, kurios savaip veikia Žemės gravitacijos lauką.

Gravitacija yra gamtos sąveika, dėl kurios vyksta visi dinaminiai procesai Žemės viduje ir paviršiuje. Žemės gravitacijos laukas nėra visur vienodas dėl to, kad Žemė yra suplota ir nelygi sfera, t. y. Žemės kūnas turi nevienoda tankį ir sukdamas sukuria sudėtingą sunkio lauką. Taip pat įtakos turi dangaus kūnų judėjimas. Taškų koordinatėms ir Žemės formai nustatyti reikalingos koordinačių sistemos, susietos su Žemės masės centru ir jos sukimosi ašimi. To atlikti neįmanoma neturint informacijos apie Žemės gravitacijos lauką.

Žemės gravitacijos laukui tirti taikomi įvairūs antžeminių matavimų ir kosminės geodezijos metodai. Atliekant antžeminius matavimus gaunama tikslesnė informacija apie detalų sunkio lauką; kosminės geodezijos metodai, naudojant DŽP, geriau tinka globaliniam Žemės traukos laukui nustatyti. 2009 metų pavasarį Europos kosmoso agentūra sėkmingai paleido į orbitą Žemės gravitacinį lauką tiriantį GOCE palydovą, kuris padeda sudaryti tiksliausią iki šiol Žemės gravitacinio lauko žemėlapį.

  • MS PowerPoint 2345 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (778 žodžiai)
  • Kolegija
  • Daiva
  • Žemės gravitacijos laukas
    10 - 3 balsai (-ų)
Žemės gravitacijos laukas. (2018 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-gravitacijos-laukas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 16:10
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!