Žemės konsolidacijos projektai Lietuvoje


Įvadas. Žemės konsolidacija. Konkrečios problemos susijusios su žemės sklypų konsolidavimu. Žemės konsolidacija raida Lietuvoje. Pirmasis žingsnis pradedant žemės konsolidaciją. Žemės konsolidacija bandomieji projektai. Išvados. Informacijos šalti nių sąrašas.


Sklypo vertinimas: Žemės sklypo vertinimo problema atsiranda dėl žemės sklypų mainų, ypatingai

daug įtakos tai , kai žmogaus turimą sklypą reikia perkelti į kitą vietą.

b) ūkininkų šeimų perkėlimas iš perpildytų vietovių į retesnes konspektuojant ūkiu.

Atsižvelgiant į perkėlimo operacijas, kurios perkelia ūkį iš kaimo cento į kaimo pakraštį žemės vertinimas paprastai atliekamas taip, kad žemės plotas gyvenvietės centre yra gerokai mažesnis nei, tą pačią vertę kaime. Tokiu būdu žemės savininkams su nedideliu žemės sklypu gyvenvietėje, kaimo vietovėje suteikiama gerokai daugiau žemės už gyvenvietės ribų. Šis principas sėkmingai buvo taikomas Švedijoje ir įvairiose Europos valstybėse. Švedijoje, kur ūkių perkėlimas ir namų statyba vyksta ne taip dažnai, į išlaidas įtraukiamas ir pastatų statymas. Čia vyriausybė kompensuoja iki 50 proc. išlaidų pastatų statybai. Sprendžiant iš švedų aktyvumo dalyvauti tokiuose projektuose, atrodo, kad vyriausybė pasirinko teisingą sprendimą. Konsolidavimo operacijose, žemė turi būti įvertinta siekiant palengvinti agrarinę rekonstrukciją ir rasti daugiau ar mažiau teisinga sprendimą visiems susijusius interesantams.

Teisinė savininkų ir nuomininkų padėtis susijusi su žemės konsolidacija: Žemės konsolidacijos tikslas suderinti savininko ir nuomininko interesus, tokiu būdu, kad palengvintų žemės ūkio pažangą. Visuose konsolidacijos procesuose žemės nuomininko ar savininko yra labai svarbi, nes šis žmogus yra arčiausiai žemės ūkio naudojimo ir jis labiausiai suinteresuotas žemės ūkio plėtra. Jie savininko ar nuomininko interesai bus mažiau svarbūs konsolidacijos projekto sprendiniai gali būti ne tik kad nenaudingi, bet netgi žalingi kaimo plėtrai. Kita vertus, žemės nuomininko interesai neturėtų būti kliūtis vykdyti žemės konsolidaciją, nes jis ne žemės savininkas. Todėl daugelis Europos šalių nuo seno taiko įstatymą, leidžiantį nuomos sutarčių nutraukimą ar jų reorganizavimą, jei tai būtina įvykdyti racionalią žemės konsolidaciją. Pagrindiniai principai išreikšti Europos teisės aktuose yra šie:

2. Visose Europos šalyse ,žemės savininkas turi teisę skųstis dėl konsolidacijos projekto atitinkamoms institucijoms; teisminės ar administracinės institucijos numato apsvarstyti skundą ir jį spręsti. Savininkui nesutikus su pateikta išvada, visada galima kreiptis į teismą.

3. Valstybinių žemės sklypų nuomininkų yra daugelyje Europos valstybių. Valstybinės žemės nuomininkai turi teisę kreiptis į teismą, kai jie mano, jog žemės konsolidacijos projektas neatitinka jų interesų.

Danijoje yra įsteigta speciali tarnyba, kurios sprendimai yra priimami nieko nelaukiant. Jei savininkas ar nuomininkas yra nepatenkinti gautu sprendimu, jis savo skundą gali pateikti žemės ūkio ministrui. Jei galutinis spendimas ieškovui bus palankus, tai nereiškia kad specialiosios tarnybos sprendimas bus panaikintas. Pareiškėjas turi susitaikyti, kad nors jo ieškinys patenkintas, bet jam tik bus atlyginta patirta žada. Šis Danijos požiūris yra įdomus, nes tai suteikia aukštą apsaugos priemonę šaliai, nevilkinti konsolidavimo procedūrų.

Švedijoje skundai turi būti pateikti specialiai įsteigtoms institucijoms. Čia skundus dėl konsolidavimo procedūrų , taip pat ginčus dėl nepatenkintųjų sprendžia vadinamieji konsolidavimo teismai; tačiau skundus dėl provincijų sprendžia žemės ūkio komitetai, kurie yra susiję su žemės įsigijimu, finansine parama ir pan.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (4036 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Žemės konsolidacijos projektai Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Žemės konsolidacijos projektai Lietuvoje. (2018 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-konsolidacijos-projektai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 11:44
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo