Žemės renta ir jos praktinė reikšmė


Ekonomines zemes rentos susidarymas. Renta reikšmė. Zemes renta ekonomika. Zemes rinka ekonomine renta. Zemes kaina, renta ir zemes mokestis.. Zemes renta kas tai. Rentos samprata ir ypatumai. Zemes renta ir zemes kaina. "žemės kaina, renta ir žemės mokestis.". Referatai apie renta.

Žemės renta ir jos praktinė reikšmė. Įvadas. Žemės rentos teoriniai pagrindai. Žemės, kaip pagrindinės gamybos priemonės, naudojimo ypatumai. Žemės rentos samprata ir susidarymo mechanizmas. Žemės rentos skaičiavimo metodai. Žemės rentos ir žemės rinkos rūšys. Žemės rinka: žemės pasiūla, paklausa ir kaina bei jų veiksniai. Rentos įtaka žemės pirkimo – pardavimo kainai ar nuomos mokesčiui. Žemės rentos, kaip ūkininkavimo sąlygų, determinantė. Žemės rentos įtaka ūkininkavimo rezultatams. Ūkininkavimo sąlygų skirtingos kokybės žemėse suvienodinimo galimybės. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra.

Kalbant apie žemę ir nagrinėjant jos ypatumus, žemės renta yratyrimo metodai: tyrimui atlikti naudojami literatūros šaltiniai, teisiniai aktai, spaudos leidiniai bei žemės ūkio respondekonomistai žemę plačiąja prasme, apibūdina ne tik kaip fermerių (ūkininkų) dirbamą žemę, sodybinius sklypus, vietą namui ar įmonei pastatyti, bet ir kaip viską, kas gamtos duota, tai yra visus gamtos turtus (išteklius). Gamtinius išteklius sudaro gyvoji gamta, miškai, žemė ir jos naudingosios iškasenos, mineralai, vandenys, saulės šviesa, vėjo bei vandens energija, taip pat ir oras, kuriuo kvėpuojame. Žemė yra natūralus gamybos veiksnys, duotas gamtos ir pats savaime nėra žmogaus veiklos rezultatas, tačiau, naudojant žemę gamybos procese, žmogus suteikia jai papildomų savybių.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2012 m.
  • 33 puslapiai (9384 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aida
  • Žemės renta ir jos praktinė reikšmė
    10 - 1 balsai (-ų)
Žemės renta ir jos praktinė reikšmė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-renta-ir-jos-praktine-reiksme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 30 d. 13:33
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo