Žemės sandara


Žemės sandara , sudėtis kilmė. Mineralu ir uolienų kilmė. Fizikinės mineralų savybės. Uolienas sudarantys mineralai , charakteristika. Mineralų struktūra. Uolienų klasifikacija. Genetinė uolienų klasifikacija. Monomineralinėmis. Uolienų slūgsojimo sąlygos. Geotonika. Pirminė uolienų slūgsojimo formos. Tektoninių judesių tipai skirstomi į tris tipus Svfyruojamieji , raukšlėjamieji , lūžio. Amžiaus nustatymo metodas. Granuliometrinė grunto suolėtis. Požeminio vandens kilmė. Požeminio vandens slūgsojimo sąlygos. Žemės drebėjima. Eoliniai procesai.

Žemės sandara, sudėtis kilmė. Pirmasis žemės atsiradimą ėmė aiškinti 1745 Ž.Biufonas. Jis teigė, kad žemė atsirado susidūrus kometai su saule. Žemės tankis – 5,52. Sandara: branduolys, mantija, litosfera, hidrosfera, biosfera, atmosfera. Sudėtis litosferoje yra dieguomies ir silicio, o visoje žemėje geležies, deguonies, silicio.

Mineralu ir uolienų kilmė. Mineralai gamtiniai kūnai, susidarantys vykstant fiziniams – cheminiams procesams žemės plutoje ir jos paviršiuje. Mineralų ir uolienų susidarymo būdai: endogeninis, egzogeninis, metamorfinis. Endogeninis susidaro veikiant vidinėms žemės jėgoms, egzogeninis susidaro žemės plutos paviršiuje. Metamorfinės uolienos – tai megminės ir nuosedinės uolienos veikiamos aukštos temperatūros, didelio slėgio ir magmos.

Fizikinės mineralų savybės. Papraščiausias tyrimo metodas yra vizualinis arba makroskopinis. Makroskopiškai tiriant mineralus dažniausiai atsižvelgiama į formą, spalvą, bruožo spalvą, skaidrumą, blizgesį, lūžį, kietumą, lyginamąją masę.

Mineralų struktūra. Dauguma mineralų yra kieti kūnai. Kaip ir bet kuris kietas kūnas, mineralai gali būti kristaliniai ir amorfiniai. Kristalas yra taisiklingos formos geometrinės formos. Uolienos gali būti magminės, metamorfinės, nuosedinės.

Genetinė uolienų klasifikacija. Klasifikuojant uolienas , labai svarbu jų susidarymo sąlygos . Uolienų klasifikacija yra paremta pagal uolienų susidarymą arba geneze.

Litosferą sudaro įvairios kilmės mineralinės medžiagos – uolienos. Uolienas nagrinėjantis mokslas – petografija. Uolienos sudarytos iš vieno mineralo – monomineralinėmis, o iš daug – polomineralinėmis. Uolienos klasifikuojamos pagal jų susidarymo sąlygas arba genezę. 95% magminės, metamorfinės, 5% - nuosedinės žemės plutą sudaro uolienos.

  • Geologija Aprašymas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (999 žodžiai)
  • Karolina
  • Žemės sandara
    10 - 3 balsai (-ų)
Žemės sandara. (2014 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-sandara.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:35
×