Žemės teisė


Žemės teisė referatas. Referatas zemes teise. Zemes teises referatas. Zemes teises referatai. Įvadas žemės teisė. Zemes teise kursinis. Zemes teise referatai. Referatas kitos paskirties zemes naudotojai. Referatas zemes teises. Kur galimi zemes paskirties keitimas.

Turinys. Įvadas. Žemės teisės pagrindiniai principai. Tikslinė žemės naudojimo paskirties juridiniai aspektai. Pagrindinės tikslinės žemės naudojimo paskirties, būdo ir pobūdžio nustatymas. Pagrindinės tikslinės žemės naudojimo paskirties keitimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Žemės įstatyme nustatyta, kad valstybinės žemės plotai, kuriuose yra žemės naudmenos arba kitos naudmenos, pagal savo dirvožemių savybes tinkamos paversti žemės ūkio naudmenomis, pirmiausia turi būti parduodami, suteikiami naudotis arba išnuomojami žemės ūkio veiklai. Tuo įstatymiškai įtvirtinamas že¬mės ūkio paskirties žemės naudojimo pagal tikslinę paskirtį prioritetas. Kitai paskirčiai žemės ūkio paskirties žemė gali būti perleidžiama arba suteikiama naudotis tiktai pagal nustatyta tvarka parengtus ir patvirtintus teritorijų planavimo dokumentus bei žemėtvarkos (žemės skyrimo) projektus. Prieš tai turi būti įvertintas žemės perleidimo (suteikimo) tikslingumas, žemės ūkio gamybos nuos¬toliai, taip pat galimi žemės naudotojų nuostoliai dėl tikslinės žemės naudojimo paskirties pakeitimo bei numatytas šių nuostolių kompensavimas.

Privačios ir valstybinės žemės ūkio paskirties žemės naudotojai privalo savo lėšomis įgyvendinti priemones, saugančias žemę nuo dirvožemio alinimo, vėjo ir vandens erozijos, apaugimo krūmais ir mišku, supelkėjimo arba kitokio ūkinių savybių pablogėjimo. Vykdant statybos arba gamtos išteklių tyrimo ir eksploatavimo darbus, būtina nuimti bei išsaugoti derlingąjį dirvožemio sluoksnį ir panaudoti jį žemės ūkio naudmenoms gerinti. Pažeistos žemės turi būti rekultivuotos (atkurtos naudingosios jų savybės), kad jas būtų galima panaudoti žemės ūkio gamybai. Tos žemės apsaugos prievolės yra privalomos ir tiems fiziniams bei juridiniams asme¬nims, kurie žemės ūkio paskirties žemę naudoja ne tik ūkio produkcijai gaminti, bet ir ją perdirbti bei realizuoti. Vyriausybės nustatyta tvarka, remiantis ES paramos fondais, žemės ūkio naudmenų vertės padidinimo ir dirvožemio gerinimo darbai yra finansuojami ir kompensuojami valstybės lėšomis. 2000 metais ES skyrė Lie¬tuvos žemės ūkiui 126 mln. litų, iš jų— 70 mln. litų ūkininkams remti.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (5384 žodžiai)
  • Universitetas
  • Linas
  • Žemės teisė
    10 - 1 balsai (-ų)
Žemės teisė. (2012 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-teise.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 13:04
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo