Žemės ūkio apskaitos reformavimas Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę


Žemės ūkio apskaitos reformavimas Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę referatas. Buhalterinės apskaitos būklės vertinimas atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Buhalterinės apskaitos pertvarkymo būdai ir terminai.

Dėl susiklosčiusios kritinės buhalterinės apskaitos būklės Lietuvos ūkyje buvo susirūpinta ir Respublikos buhalterinės apskaitos veteranų susitikimę, įvykusiame 1991 m. Gegužės 17 d. Jų priimtame kreipimesi į Lietuvos Respublikos AT, Vyriausybę ir į visus buhalterinės apskaitos drabuotojus pažymėta, kad priimtuose įstatymuose, nutarimuose, norminuose dokumentuose buhalterinės apskaitos klausimai traktuojami skirtingai, neatspindi buhalterinės apskaitos specelistų nuomonės. Be to, nutarimai dažnai priimami atgalinėmis datomis, t.y. kai buhalterinė apskaita jau būna sutvarkyta. Tokia atvejai yra ne tik negalimi, bet ir neleistini. Nepakankamas dėmesys buhalterinei apskaitai neigiamai atsiliepia įvairioms ūkio sritims, kenkia Lietuvos ekonomikai, gilina ekonominę krizę.

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija ne kartą atkreipė vyriausybės dėmesį dėl prastos buhalterinės apskaitos būklės Respublikoje. 1991 m. sausio 28 d. rašė „Dėl kritinės buhalterinės apskaitos būklės Lietuvoje“ rašoma, kad susiklosčiusi kritinė buhalterinės apskaitos būklės situacija Lietuvoje verčia pakartotinai krieptis į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą, nors ankstesnisi keipimas ir nesulaukė atgarsio (buvo kreiptasi 1990 m.). Lietuvos buhalterių susirūpinimas esama padėtimi buvo išreikštas Lietuvos buhalteriu ir auditoriu asociacijų I suvažiavime (1990 m.). suvažiavimo rezoliucija paskelpta spaudoje, įteikta Aukščiausiajai Tarybai, Vyriausybei ir suinteresuotoms institucijoms. Minėtame rašte taip pat buvo pažymėta, kad priimti Lietuvos Respublikos įstatymai įpareigoja įmones iš esmės, pasauliniu lygiu pertvarkyti ūkinio, komercinio ir ekonominio darbo organizavimą. Tačiau nėra organų, kurie kvalifikuotai renktų norminę poįstatyminę medžiagą bei talkintų įmonėms. Šie trūkumai ypač ryškūs buhalterinėje apskaitoje. Nors akivaizdu, kad neįvertinus buhalterinės apskaitos vaidmens ūkio valdyme ir komercijoje, nepasieksime Lietuvos ekonominio suklestėjimo.

Kodėl susidarė tokia padėtis? Anksčiau veikusios tarybinės buhalterinės apskaitos institucijos panaikintos. Kaip žinoma nėra daugelio ministerijų, kuriose buvo buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriai, buhalterinės apskaitos tobulinimo laboratorijos, metodaloginės tarnybos ir grupės. Neveikė ir prie Finansų ministerijos buvusi Buhalterinės apskaitos metodologinė tarnyba, vis dar buvo silpnas ir Finansų ministerijos buhalterinės apskaitos ir metodologijos skyrius.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1819 žodžiai)
  • Rasa
  • Žemės ūkio apskaitos reformavimas Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę
    10 - 5 balsai (-ų)
Žemės ūkio apskaitos reformavimas Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę. (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukio-apskaitos-reformavimas-lietuvoje-atkurus-nepriklausomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 19:02
×